fot. Anna Kłopocka / TŻ Ostrovia
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Bieżący sezon będzie dla Nicolaia Klindta już czwartym z rzędu w barwach Arged Malesy (dawniej Ostrovii) Ostrów Wielkopolski. W 2018 roku Duńczyk poprowadził swoją nową drużynę do awansu na ekstraligowe zaplecze, będąc jej zdecydowanym liderem. Od tamtej pory stanowi mocne ogniwo ekipy z południa Wielkopolski, już na poziomie pierwszoligowym.

Co jakiś czas mówi się o tym, że reprezentant Danii powinien spróbować swoich sił w PGE Ekstralidze. W tym roku wcieli się w rolę gościa w drużynie Moje Bermudy Stali Gorzów. Okazuje się jednak, że ambicje 32-latka sięgają znacznie wyżej.

Przypomnijmy, że 14 kwietnia br. odbędą się duńskie eliminacje do cyklu SEC oraz Grand Prix. W zawodach, jakie zostaną rozegrane na torze w Esbjergu zobaczymy najlepszych żużlowców z kraju Hamleta, takich choćby, jak Mikkel Michelsen, Anders Thomsen, Kenneth Bjerre, czy też Michael Jepsen Jensen. Powalczą oni o pięć miejsc, dających prawo startu w eliminacjach do wspomnianych imprez rangi mistrzowskiej. Nie zabraknie również wspomnianego Klindta, który bardzo liczy na dobry występ w swoim wykonaniu.

– Jestem niezwykle podekscytowany na myśl o tych zawodach. Czuję się przed nimi dobrze, pomimo faktu, że nie miałem jeszcze w tym roku okazji do walki o punkty z rywalami. Bardzo lubię tor w Esbjergu i dotychczas notowałem na nim dobre wyniki, co daje mi nieco komfortu już przed pierwszym wyścigiem. Zamierzam dać z siebie wszystko, ponieważ moim celem jest zwycięstwo! – deklaruje.

Nicolai Klindt startował w przeszłości w cyklu SEC (2017), jednak bez większego powodzenia. W dodatku, podczas rywalizacji na Motoarenie zanotował groźnie wyglądający upadek, po którym opuścił tor w karetce i ostatecznie podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu. Teraz jednak będzie chciał wykorzystać wcześniejsze doświadczenia, aby spisać się jak najlepiej w krajowych eliminacjach, a następnie powalczyć o miejsce w cyklu SEC i Grand Prix.

JORDAN TOMCZYK