Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W niedzielę na torze w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Europy w wyścigach na lodzie. Organizację imprezy chwalą sobie zawodnicy niemieccy, którzy „ mówiąc” kolokwialnie niejeden tor lodowy w swojej karierze objechali.

W zawodach zająłem szóste miejsce co nie do końca spełniło moje oczekiwania. Niestety taki jest sport. Nie zawsze się dostaje to na co się liczy. Na pewno wielkim plusem była sama organizacja zawodów. Zawody miały doskonałą oprawę. Wielkie gratulacje dla organizatorów którzy pomimo trudnych warunków choćby jak brak publiczności zrobili wszystko co mogli aby zawody się odbyły i dokładali starań aby wypadły jak najokazalej. Wiem że w Polsce wyścigi lodowe są mało popularne ale być może po tak udanych zawodach coś się ruszy w kierunku ich popularyzacji – mówi Niemiec Hans Weber. 

Nie tylko Weber należy do tych zawodników którzy chwalą organizatorów

– Trzeba wziąć pod uwagę fakt że organizatorzy  robili to po raz pierwszy.  Wyszło im to bardzo dobrze. Tak naprawdę jedynym mankamentem były prace nad torem w czasie zawodów ale też nikt na to wpływu nie miał. Organizatorzy to profesjonaliści i zdają sobie sprawę z tego mankamentu. Poza tym było wręcz idealnie. W Tomaszowiem jest piękne miejsce do ścigania i mam nadzieję będzie częściej wykorzystywane – mówi z kolei Luca Bauer.