Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nie brakowało rewelacji w zmaganiach o Brązowy Kask. Jedno nie zaskoczyło nikogo – Wiktor Przyjemski został triumfatorem turnieju, zdobywszy komplet punktów. Drugie miejsce sensacyjnie zajął Paweł Trześniewski,  junior reprezentujący ROW Rybnik. Na najniższym stopniu podium uplasował się Bartosz Bańbor. Zaskakująco słabo spisali się Oskar Paluch, Krzysztof Lewandowski i Kevin Małkiewicz.

 

Paweł Trześniewski, chociaż był jedynym reprezentantem Metalkas 2. Ekstraligi w inauguracyjnym biegu zawodów, zamknął konkurencję i pognał po trzy punkty, które niezagrożenie dowiózł. Hurysz ambitnie gonił Mencela w walce o punkt, jednak nie udało mu się dogonić leszczynianina. W drugim wyścigu świetnie wystartował Kajetan Kupiec. Częstochowianin utrzymał prowadzenie. Miejscowy zawodnik, Tobiasz Musielak, dojechał daleko za resztą stawki. Przy biegu trzecim, atomowo wystartował Marcel Kowolik. Niestety, młodzieżowiec Sparty Wrocław na ostatnim łuku zaliczył defekt i stracił prowadzenie, dojeżdżając bez punktu. Zwyciężył Przyjemski, za nim Małkiewicz. Trzecie miejsce zgarnął Lewandowski. Czwarty bieg ponownie padł łupem żużlowca startującego z czwartego pola, Szymona Ludwiczaka. Paluch wystartował bardzo słabo.

Nowa seria nie przyniosła żadnych zmian – pole czwarte nadal sprzyjało żużlowcom. Z tegoż powodu, bieg wygrał Krzysztof Lewandowski. W szóstym biegu sytuacja się powtórzyła – zwyciężył Bańdur w kasku żółtym. Drugie miejsce utrzymał goniony przez Małkiewicza Bańbor. Dopiero siódma gonitwa dnia przyniosła przełom – trzy punkty zgarnął Oskar Paluch z drugiego pola. Hurysz, który startował spod taśmy, został wypchnięty na łuku i nie zdołał odzyskać pozycji. Na zakończenie serii wydawało się, że znów żółty kask przyniesie zwycięstwo, bowiem świetnie wystartował Kacper Halkiewicz. Teorię obalił Wiktor Przyjemski, który pokonał częstochowianina.

W pierwszym biegu trzeciej serii najlepiej wystartował zawodnik z pierwszego pola, Szymon Bańdur. Prowadził on od startu do mety. Mencel dwoił się i troił, by dogonić rywala, jednak bezskutecznie. Start do biegu 10. został przerwany. Oskar Paluch ruszył się na starcie. Za przerwanie biegu gorzowianin został ukarany ostrzeżeniem. W restarcie gonitwy dziesiątej, pewnie wygrał Wiktor Przyjemski. Paluch walczył z całych sił, aby pokonać juniora Motoru, jednakże musiał zadowolić się dwoma „oczkami”. Na starcie biegu 11. najlepiej spisał się Bartosz Bańbor. W pogoń za nim ruszył Kajetan Kupiec. Częstochowianin nie zdołał pokonać rywala. W biegu zwieńczającym trzecią serię startów najlepiej wystartował Kevin Małkiewicz. Jednakże, Paweł Trześniewski minął grudziądzanina i pomknął po kolejną trójkę. Małkiewicz dojechał na drugim miejscu. Szymon Ludwiczak, który wcześniej spisywał się wybornie, przyjechał ostatni.

Do biegu 13. świetnie wystartował Wiktor Przyjemski. Choć Bańbor rzucił się w pogoń za kolegą z zespołu, nie był w stanie go dogonić. Dość daleko za nimi dojechał Antoni Mencel. Pole czwarte nadal dawało przewagę – w biegu 14. najlepiej wystartował Kowolik, który do tej pory miał same zera. Zawodnicy dojechali do mety w dużych odstępach. Bieg później, Musielak minął całą stawkę i wyjechał na czoło stawki. Kacper Halkiewicz wypchnął juniora Polonii i odebrał mu prowadzenie. Małkiewicz do samego końca naciskał na Musielaka i na metę wpadli niemal w tym samym momencie. Ostatecznie, dwa punkty trafiły do dorobku Musielaka. Na zakończenie serii, świetnie wystartował Lewandowski. Paweł Trześniewski ponownie bez problemu uporał się z rywalem i zgarnął swoją trzecią trójkę. Trzecie miejsce zajął Paluch, a ostatnie – Bańdur.

Na rozpoczęcie ostatniej serii najlepiej wystartował Antoni Mencel. Ostro podjechał pod niego Oskar Paluch i minął kolegę z Leszna. Gonił go także Kajetan Kupiec, jednak nie uporał się z Mencelem. Kevin Małkiewicz wycofał się z biegu. Jak z procy wystrzelił Kacper Halkiewicz, który bezstresowo wygrał bieg osiemnasty. Ścigał go Krzysztof Lewandowski, który do końca liczył na wyrwanie wygranej częstochowianinowi. W przedostatnim biegu dnia Szymon Ludwiczak wjechał w taśmę i został wykluczony. W jego miejsce pojawił się Franciszek Majewski. Niestety, zawodnik rezerwowy nie udźwignął presji i także wjechał w taśmę. Na tor wyjechał Mateusz Affelt. Torunianin został na starcie, więc żużlowcy pojechali w trójkę. Z ogromną przewagą zwyciężył Wiktor Przyjemski. Z kompletem zwycięstw, reprezentant zespołu z Lublina został triumfatorem turnieju o Brązowy Kask. Ostatni raz tego dnia, najlepiej spod taśmy wyszedł Bartosz Bańbor. Jechał po srebrny medal, lecz nie wystrzegł się błędów i po kolei minęli go najpierw Kowolik, potem Trześniewski. Kolejny raz tego dnia defekt na prowadzeniu odnotował Marcel Kowolik. Srebrny medal trafił w ręcę junioru ROW-u, Pawła Trześniewskiego.

Wyniki Brązowego Kasku:

1. Wiktor Przyjemski 15 (3,3,3,3,3)

2. Paweł Trześniewski 12 (3,0,3,3,3)

3. Bartosz Bańbor 11 (2,2,3,2,2)

4. Kacper Halkiewicz 10 (1,2,1,3,3)

5. Oskar Paluch 9 (0,3,2,1,3)

6. Szymon Bańdur 9 (1,3,3,0,2)

7. Kajetan Kupiec 9 (3,1,2,2,1)

8. Krzysztof Lewandowski 8 (1,3,0,2,2)

9. Antoni Mencel 7 (1,1,2,1,2)

10. Szymon Ludwiczak 6 (3,2,0,1,t)

11. Filip Seniuk 6 (2,2,1,0,1)

12. Kevin Małkiewicz 6 (2,1,2,1,d)

13. Marcel Kowolik 4 (0,0,0,3,1)

14. Tobiasz Musielak 3 (0,0,1,2,0)

15. Oskar Hurysz 3 (0,1,1,0,1)

16. Jan Przanowski 2 (2,0,0,0,0)

17. Franciszek Majewski 0 (t)

18. Mateusz Affelt 0 (d)

Bieg po biegu

1. TRZEŚNIEWSKI, Przanowski, Mencel, Hurysz

2. KUPIEC, Seniuk, Bańdur, Musiel

3. PRZYJEMSKI, Małkiewicz, Lewandowski, Kowolik

4. LUDWICZAK, Bańbor, Halkiewicz, Paluch

5. LEWANDOWSKI, Ludwiczak, Mencel, Musielak

6. BAŃDUR, Bańbor, Małkiewicz, Przanowski

7, PALUCH, Seniuk, Hurysz, Kowolik

8. PRZYJEMSKI, Halkiewicz, Kupiec, Trześniewski

9. BAŃDUR, Mencel, Halkiewicz, Kowolik

10. PRZYJEMSKI, Paluch, Musielak, Przanowski

11. BAŃBOR, Kupiec, Hurysz, Lewandowski

12. TRZEŚNIEWSKI, Małkiewicz, Seniuk, Ludwiczak

13. PRZYJEMSKI, Bańbor, Mencel, Seniuk

14. KOWOLIK, Kupiec, Ludwiczak, Przanowski

15. HALKIEWICZ, Musielak, Małkiewicz, Hurysz

16. TRZEŚNIEWSKI, Lewandowski, Paluch, Bańdur

17. PALUCH, Mencel, Kupiec, Małkiewicz

18. HALKIEWICZ, Lewandowski, Seniuk, Przanowski

19. PRZYJEMSKI, Bańdur, Hurysz, Affelt

20. TRZEŚNIEWSKI, Bańbor, Kowolik, Musielak