Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Duński żużlowiec dokonał zmian w swoim zespole. Nicolai Klindt zatrudnił nowego mechanika do obsługi sprzętu w Wielkiej Brytanii. Jeden z liderów King’s Lynn Stars może liczyć na wskazówki ojca Roberta Lamberta – Paula. Klindt jest przekonany, że ta współpraca przyniesie sporo korzyści.

 

Nicolai Klint sezon zaczynał jako żużlowiec Oxford Spires. Zespół ze Sandy Lane widział w Duńczyku idealnego członka składu, który będzie uzupełniał Charles’a Wrighta czy Rohana Tungate’a. Rzeczywistość okazała się brutalna, ponieważ zawodnik Energa Wybrzeża Gdańsk został pierwszym zwolnionym w sezonie 2024 na brytyjskiej ziemi. Sam zainteresowany, za pośrednictwem mediów społecznościowych, przekazał swoje zaskoczenie przebiegiem wydarzeń. Jednakże przyznał, że niedługo znajdzie się w nowym klubie. Następnie King’s Lynn Stars dokonały zmiany, pozwalając na odejście Wadimowi Tarasienko. Rosjanin startujący na polskiej licencji wolał zrezygnować z jazdy dla Stars, aby skupić się na swojej ligowej postawie. Klindt wrócił zatem do zeszłorocznego pracodawcy.

Żużel. Rzeszowianie z drugim zwycięstwem u siebie! Świetne występy Pedersena i Nowaka (RELACJA)

Zmiany zaszły również w ekipie Nicolaia. Nowy-stary zawodnik King’s Lynn Stars zaprosił do współpracy ojca lokalnego matadora – Roberta Lamberta. – Niestety, ale mój dotychczasowy mechanik musiał zrezygnować przez pracę. – opowiada Klindt dla Speedway Star. – Miałem to szczęście, że udało mi się zatrudnić tatę Roberta Lamberta, czyli Paula. Jestem szczęśliwy, że będę mógł z nim współpracować.

Paul niegdyś próbował swoich sił w barwach Mildenhall Fen Tigers, ale nie odniósł wielkich sukcesów. Swojego czasu startował w odmianie pokrewnej od żużla, czyli speedrowerze. Lambert ma jednak odpowiednią wiedzę, która ma pomóc Duńczykowi. – To dobry wybór. Ma spore doświadczenie, nie tylko dotyczące żużla, ale również King’s Lynn. Myślę, że będzie to owocna współpraca. Może powinienem pożyczyć silnik od Roberta, ale moje są równie szybkie! – śmieje się Nicolai Klindt.

OGLĄDAJ SGB PREMIERSHIP I CHAMPIONSHIP W BRITISH SPEEDWAY NETWORK

Przed Klindtem wyjątkowo ciężka sytuacja. Stars są w bardzo trudnym położeniu, ponieważ stracili wszystkie ligowe punkty. Jest to powiązane z decyzją Speedway Control Bureau, która nałożyła na ekipę z Adrian Flux Areny dotkliwą karę.