Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu

Żużel. Nicki Pedersen wycofał się z SEC w Gdańsku. „Tor jest dobry, ale trzeba też pracować nogą”

Nicki Pedersen fot. Motor Lublin
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Tylko jeden wyścig odjechał Nicki Pedersen w sobotniej rundzie SEC w Gdańsku. Duńczyk wciąż zmaga się z bólem kolana, który utrudnia mu starty. Po wygraniu czwartej gonitwy trzykrotny mistrz świata podjął więc decyzję o wycofaniu się z zawodów.

 

Problemy z kolanem u Pedersena zaczęły się podczas pierwszej rundy w Bydgoszczy. Właśnie wtedy, w ósmym wyścigu, Duńczyk został wywieziony pod bandę i upadł na tor. Wypadek na pierwszy rzut oka wyglądał nie groźnie, jednak sprawił, że 44-latek do tej pory musi się zmagać z kontuzją.

– Miałem nadzieję, że kolejny tydzień od tamtej kontuzji pozwoli mi zapomnieć o bólu i ścigać się na pełnej prędkości. Tor jest dobry, ale trzeba pracować też nogą, a gdy ją pracuję to ból się nasila. Stwierdziłem więc, że ryzyko jest za duże – powiedział Pedersen w rozmowie na antenie Eurosportu

Warto dodać, że Pedersen nie musi się jutro stawiać na meczu PGE Ekstraligi. Spotkanie ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz – eWinner Apator Toruń zostało bowiem przełożone na 9 lipca.