Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Speedway Control Bureau zawiesiło kolejnego żużlowca. Tym razem to Nicolas Covatti ma 28-dniową przerwę od rywalizacji w lidze brytyjskiej. Kiedy jego brytyjski klub informował, że Argentyńczyk nie jest w stanie rywalizować, Covatti pojawił się na turnieju w Krsko.

 

Nicolas Covatti w marcu doznał poważnej kontuzji nogi, która wykluczyła go ze ścigania na dłuższy okres. Reprezentant Włoch stopniowo wracał do żużla, a jego brytyjski pracodawca – Plymouth Gladiators nieustannie czekał na powrót numeru jeden. Nicolas miał kilka podejść, gdzie często rezygnował po jednym stracie bądź przeplatał punkty z defektami. Tak było podczas eliminacji do Grand Prix Challenge w Abensbergu, ale ostatecznie Covatti pojawił się podczas meczu Poole Pirates z Plymouth Gladiators. Zanotował dwa defekty, po czym wycofał się z zawodów.

OGLĄDAJ SGB PREMIERSHIP I CHAMPIONSHIP W BRITISH SPEEDWAY NETWORK

Gladiators, w informacji przed domowym meczem rewanżowym z Pirates, informowali o problemach zawodnika z kontuzją nogi, która nieustannie nawracała. Gospodarze pojechali zatem bez Nicolasa, który dzień później… wystąpił w turnieju. Covatti pojawił się w Krsko, gdzie rywalizował w 39. turnieju o Złoty Znak. Zdobył on osiem punktów, z czego wygrał jeden bieg, zajmując zarazem dziewiąte miejsce. Jak można było się domyślać, Speedway Control Bureau przyjrzało się sprawie.

Żużel. Holder chce dopiąć celu. Dołączą do rekordzistów

Żużel. Jest werdykt PGE Ekstraligi! Walkower podtrzymany!

SCB uznało, że zawodnik Plymouth Gladiators musi się stawić podczas najbliższego meczu ligowego, który zaplanowano na 4 czerwca. Sam zainteresowany przekazał, że nie jest w stanie rywalizować w SGB Championship przez kontuzje nogi. – SCB otrzymało na piśmie od Pana Covattiego wiadomość, że nie jest gotowy do rywalizacji w Championship, ponieważ nadal odczuwa skutki kontuzji, której doznał podczas Mistrzostw Argentyny w marcu tego roku – czytamy.

Argentyńczyk startujący na włoskiej licencji, zgodnie z postanowieniami 0.17.2, podpunkt i – został zawieszony na 28 dni za odmowę jazdy w Wielkiej Brytanii, pomimo rywalizacji na europejskich torach. Podpunkt ten pozwala SCB zawiesić żużlowca, który celowo unika zaplanowanego meczu ligowego na terenie Wielkiej Brytanii. Po upływie zawieszenia, żużlowiec ma powrócić do rywalizacji bądź Gladiators będą zmuszeni do poszukiwania nowego numeru jeden.

Kolejny żużlowiec trafia na listę zawieszonych. Niedawno informowaliśmy o Lee Complinie, którego karencja obejmuje aż dwadzieścia miesięcy za pozytywny wynik testu antydopingowego. Zawieszeni pozostają Nick Morris, Richie Worrall czy Steve Boxall.