Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
fot. MMA-VIP
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Marcin Najman coraz aktywniej wypowiada się na żużlowe tematy. Ostatnio komentował chociażby rozstanie Piotra Świderskiego z Eltrox Włókniarzem Częstochowa, a wcześniej zabrał głos w sprawie Maksyma Drabika. Niewykluczone, że zawodnik MMA niebawem zostanie… organizatorem dużej imprezy żużlowej. Częstochowianinowi marzy się godne pożegnanie Sławomira Drabika.

 

Najman od lat kibicuje częstochowskim Lwom i ma sporo kontaktów w świecie żużlowym. Często można zobaczyć go chociażby na spotkaniach u Tomasza Golloba. W ostatnim czasie zajął się tworzeniem własnej gali MMA-VIP. Możliwe, że kolejnym krokiem w roli promotora będzie organizacja zawodów w świecie czarnego sportu.

Trzeba przyznać, że jeśli Najmanowi udałoby się doprowadzić taką imprezę do skutku i ściągnąć na nią gwiazdy, to wydarzenie mogłoby stać się hitem. Drabik jest uznawany za jedną z legend klubu i z pewnością kibice bardzo chętnie ponownie zobaczyliby go na motocyklu.

W swojej karierze Drabik ścigał się także w drużynach z Piły, Opola, Wrocławia, Tarnowa i Rybnika. Do jego największych sukcesów należą chociażby tytuły IMP z sezonów 1991 i 1996. Także w 1996 roku wraz z Tomaszem Gollobem i Piotrem Protasiewiczem wywalczył w Diedenbergen Drużynowe Mistrzostwo Świata.