fot. John Somerville Collection
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ubiegłym roku odeszła od nas legenda polskiego oraz światowego żużla, Zenon Plech. Wicemistrz świata z 1979 roku swoją przygodę z czarnym sportem zaczynał w Gorzowie. Właśnie tam, na stadionie Edwarda Jancarza, chcemy upamiętnić zawodnika Stali Gorzów specjalną, pamiątkowa tablicą. Na ten cel zebraliśmy już ponad dwa tysiące złotych. Zbiórka trwa nadal, a Wy wciąż możecie dorzucić cegiełkę, licytując gadżety na specjalnych aukcjach.

Po krasnalu Tomasza Jędrzejaka i staraniami o nazwanie jednego z wrocławskich rond imieniem Ryszarda Nieścieruka, to trzecia inicjatywa z naszej strony, mająca na celu upamiętnienie legendy żużla. Tradycyjnie mamy nadzieję, że jako fani czarnego sportu, pomożecie, aby takowa tablica została odsłonięta w przeddzień Memoriału Edwarda Jancarza. Naszą inicjatywę, co nie jest niespodzianką, popiera klub z Gorzowa.

– Bez jakichkolwiek wątpliwości tablica upamiętniającą Zenona Plecha to doskonała inicjatywa. Zenon zaczynał swoją karierę w Gorzowie i przyczynił się do wielu sukcesów naszego klubu. Swoimi działaniami również chcemy upamiętnić tak wielką postać światowego żużla i w pełni popieramy akcję redakcji PoBandzie – mówi Marek Grzyb, prezes dziewięciokrotnych mistrzów Polski.

Do przedsięwzięcia dołączył także Tony MacDoland, autor wielu publikacji o tematyce żużlowej. Tony, udostęniając link na grupie poświęconej legendom czarnego sportu zachęca wszystkich kibiców do wsparcia inicjatywy.

Wszystkich, którzy szanowali i doceniali wyczyny torowe Zenona Plecha zachęcamy do wpłaty na rzecz pamiątkowej tablicy. Dzięki Wam Super Zenon może mieć swoje stałe miejsce na obiekcie gorzowskiej Stali. Dodajmy, że im więcej środków uda nam się zebrać, tym tablica będzie okazalsza. Każdy kto wpłaci minimum 100 złotych otrzyma okolicznościową koszulkę z Zenonem Plechem po odsłonięciu tablicy.

Do wzięcia udziału w zbiórce zapraszamy również naszych czytelników z zagranicy. Jak wiadomo, Super Zenon swoimi występami zachwycał nie tylko kibiców w Polsce, ale i na Wyspach Brytyjskich. W trakcie swojej kariery reprezentował kluby z Hackney, a także Sheffield.

Link do zbiórki na tablicę upamiętniającą Zenona Plecha (kliknij w tekst, by przejść do zbiórki)

Zrzutkę można wesprzeć biorąc udział w jednej z licytacji. Obecnie na aukcjach mamy gadżety Stali Gorzów – koszulkę i czapkę z autografami zawodników oraz osłonę kierownicy Bartosza Zmarzlika.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, BY PRZEJŚĆ DO STRONY Z AUKCJĄ