Wszystko wskazuje na to, że kibice Orlen Oil Motoru Lublin w końcu doczekają się nowego stadionu. Padają coraz konkretniejsze terminy. Prezydent Krzysztof Żuk zapewnia, że na 2028 rok obiekt będzie gotowy. To oznacza, że Koziołki poza domem spędzą tylko sezon 2027.

Wszystko wskazuje na to, że kibice Orlen Oil Motoru Lublin w końcu doczekają się nowego stadionu. Padają coraz konkretniejsze terminy. Prezydent Krzysztof Żuk zapewnia, że na 2028 rok obiekt będzie gotowy. To oznacza, że Koziołki poza domem spędzą tylko sezon 2027.

Przez ostatnie lata kibice żużla w Lublinie naoglądali się sporej liczby pomysłów i wizualizacji. Mówiono m.in. o hali z funkcją żużlową w nowym miejscu. Obecny plan zakłada jednak, że żużlowcy dalej ścigać się będą przy Alejach Zygmuntowskich jednak stadion ma być całkowicie przebudowany.

Żużel. Chciał pomóc Unii Tarnów, teraz mówi: „pas”! Jest oświadczenie – PoBandzie – Portal Sportowy

Żużel. Stal Gorzów skazana na 7. miejsce? Wskazał rywala w barażu! – PoBandzie – Portal Sportowy

Projekt zakłada, że po przebudowie na obiekcie zasiądzie 16 tysięcy kibiców. Trzykrotni mistrzowie Polski w końcu mają mieć obiekt, który będzie spełniał standardy wyznaczane przez PGE Ekstraligę.

– W tej chwili mamy wszystko pozamykane, czyli negocjacje z konserwatorem zabytków, wszystkie eksperckie wykonania, uzgodnienia wstępne z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i z Wodami Polskimi – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, dla Kuriera Lubelskiego.

Intensywne prace mają się zacząć po zakończeniu tegorocznych zmagań w PGE Ekstralidze. Następnie Orlen Oil Motor na rok będzie się musiał wyprowadzić. Rozważano różne scenariusze, ale te dwa najbardziej możliwe to w tej chwili Rzeszów oraz Łódź. Na sezon 2028 Koziołki mają wrócić do domu.

Żużel. Rozstanie po 13 latach! Vaculik przekazał wieści – PoBandzie – Portal Sportowy

Żużel. Polonia Bydgoszcz zdecydowała! Kapitan na walkę o PGE Ekstraligę wybrany – PoBandzie – Portal Sportowy

– Na jesieni powinniśmy wejść z pracami budowlanymi. No i mamy cały przyszły rok. Gdyby wszystko nam sprzyjało, to na koniec 2027 powinniśmy mieć, jeśli nie zakończone postępowanie budowlane, to w każdym bądź razie w jego końcowej fazie i w 2028 ten stadion będzie – podsumowuje prezydent Lublina.