Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Fogo Unia Leszno pokazała wczoraj charakter. Byki do końca walczyły w Częstochowie o punkt bonusowy, ale ostatecznie przegrały 43:47 i wyjechały spod Jasnej Góry bez punktów. Kibice zespołu Rafała Okoniewskiego mogli się cieszyć z ambitnej postawy zespołu, ale także dobrych wieści w sprawie Damiana Ratajczaka.

 

Jeden z najbardziej utalentowanych obecnie juniorów doznał kontuzji podczas swojego debiutu w lidze duńskiej. U zawodnika zdiagnozowano złamanie kości udowej. Żużlowiec przeszedł operację i wydawało się, że będzie to dla niego koniec sezonu.

Podczas transmisji meczu Krono-Plast Włókniarz – Fogo Unia dotarły jednak dobre wieści. Komentatorzy Eleven Sports przekazali, że niewykluczony jest znacznie szybszy powrót zawodnika… nawet w końcówce czerwca bądź na początku lipca. Sam zawodnik, który przyjechał na piątkowy mecz, był jednak ostrożny co do terminów, ale zdradził, iż rehabilitacja idzie bardzo dobrze.

– Staram się wesprzeć chłopaków duchowo. Kupę czasu się z nimi nie widziałem. Takie spotkanie jest bardzo fajne. Myślę, że to kwestia czasu mojej rehabilitacji i będę mógł wsiadać na motocykl. Wszystko idzie w dobrym kierunku aż niektórzy niedowierzają. Trzeba jeszcze więcej osób zadziwić. Ja robię wszystko, aby wrócić w pełni zdrowia, bo to jest najważniejsze, ale też żeby się tym sezonem nacieszyć – komentował Damian Ratajczak w Eleven Sports.

Żużel. Są wieści o Huckenbecku! Bajerski przekazał dobre informacje! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Chce powtórzyć… „Kac Vegas”. Nie obchodzi go, co mówią ludzie – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Powrót Ratajczaka byłby wspaniałą wiadomością dla leszczynian. Formacja juniorska Byków jest pod jego nieobecność mocno osłabiona. Najważniejsze jest jednak to, aby żużlowiec wrócił na tor w pełni zdrowy i mógł w spokoju dalej się rozwijać.