fot. media klubowe Motoru Lublin
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W najbliższy piątek przy Alejach Zygmuntowskich odbędzie się mecz 5. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Motorem Lublin, a eWinner Apatorem Toruń. Poznaliśmy zestawienie obu drużyn na to spotkanie.

Torunianie po raz trzeci w tym sezonie sprawdzą się na obcym terenie. Z dwóch poprzednich wyjazdów zawodnicy Apatora wracali na tarczy, pozostawiając po sobie jednak bardzo dobre wrażenie. Szczególnie w Lesznie podopieczni Tomasza Bajerskiego byli o krok od sprawienia niemałej sensacji, przegrywając zaledwie 43:47 na terenie mistrza Polski, czyli Fogo Unii Leszno. Byki końcowy tryumf zapewniły sobie dopiero w ostatniej gonitwie, gdy to para Emil Sajfutdinow – Janusz Kołodziej przywiozła za swoimi plecami Pawła Przedpełskiego, ratując biegowy remis. W porównaniu z tamtym spotkaniem trener Tomasz Bajerski postanowił zamienić numerami Petra Chlupaca (w domyśle Roberta Lamberta) z Pawłem Przedpełskim. Tym razem na inaugurację z pola wewnętrznego wystartuje wychowanek Apatora.

Z kolei dla zawodników z województwa lubelskiego będzie to trzecie spotkanie na własnym obiekcie. Do tej pory lubelscy żużlowcy odnieśli dwa zwycięstwa, a twierdza przy Alejach Zygmuntowskich pozostaje w tym sezonie niezdobyta. Najpierw nie dał rady Eltrox Włókniarz Częstochowa, a następnie poległa również Betard Sparta Wrocław, osłabiona brakiem Taia Woffindena. Po 4. kolejkach PGE Ekstraligi Koziołki plasują się na wysokim, drugim miejscu, tuż za Stalą Gorzów. W domowych spotkaniach menedżer Jacek Ziółkowski stawia na sprawdzone rozwiązania. Na inaugurację w boju obejrzymy Grigorija Łagutę oraz Jarosława Hampela, a w 4. wyścigu z juniorem w parze pojedzie Krzysztof Buczkowski.

5. kolejka PGE Ekstraligi – piątek, 7 maja – godzina 18:00 – transmisja: Eleven Sports 1

Awizowane składy:

Motor Lublin: 9. Grigorij Łaguta, 10. Krzysztof Buczkowski, 11. Jarosław Hampel, 12. Mark Karion, 13. Mikkel Michelsen, 14. Wiktor Lampart, 15. Mateusz Cierniak.

Apator Toruń: 1. Paweł Przedpełski, 2. Adria Miedziński, 3. Petr Chlupac, 4. Chris Holder, 5. Jack Holder, 6. Krzysztof Lewandowski, 7. Justin Stolp.

ADAM ŁUKSZA