Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

We wtorek odbędą się kolejne mecze Bauhaus Ligan. W Kumli zmierzą się dwie niepokonane drużyny: Indianerna i Lejonen. Kolejnym ciekawym wydarzeniem tego wieczoru może być debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej Rasmusa Karlssona mistrza świata w klasie 250cc. 16-latek znalazł się w składzie Indianerny.

 

Młody Szwed bardzo dobrze zaprezentował się w ubiegłorocznej rywalizacji w SGP 3 w Malilli. Karlsson zdobył 13 punktów, co było najlepszym wynikiem i tym samym zdobył złoty medal. Nadzieja szwedzkiego żużla zaczyna stawiać pierwsze kroki w dorosłym żużlu. Wystąpił już w Allsvenskan oraz Ekstralidze U24. Teraz przyszła pora na rywalizację w Bauhaus Ligan. Jego klub nie nakłada na młodego zawodnika presji – To naprawdę krok naprzód, aby jechać w Bauhaus League, więc nie ma stresu i presji – powiedział menedżer Peter Johansson na łamach Nerikes Allehanda.

Żużel. Takiej nagrody jeszcze w żużlu nie było! Niemiec dostał… ponad 2-metrowy puchar!

Klub nie nakłada presji na zawodnika, jednak tytuł mistrza świata powoduje, że środowisko żużlowe będzie przyglądać się jego wynikom – Na początku na talencie ciąży duża presja – dodał menedżer. Przed młodym żużlowcem trudne wyzwanie. Wejście do dorosłego żużla nie jest łatwe – Wszystko powyżej zera to ogromny wysiłek. To bardzo trudne i bardzo różni się od tego, co robił wcześniej. Trzeba pamiętać, że Rasmus rozegrał jeden mecz w Allsvenskan w swojej karierze, więc wszystko, co może osiągnąć, co zmierza w pozytywnym kierunku, jest świetne – ocenił trener.

Początek meczu o godzinie 19.