Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Młodzi spartanie szlifują formę na mikro-zgrupowaniu. Reszta przesyła raporty

fot. media klubowe Betard Sparty

Zawodnicy Betard Sparty Wrocław intensywnie trenują przed sezonem 2021. Najmłodsi żużlowcy ekipy ze stolicy Dolnego Śląska wyjechali na zgrupowanie do Świebodzic, a seniorzy systematycznie przesyłają raporty z przygotowań Mariuszowi Cieślińskiemu.

Sztab szkoleniowy Betard Sparty należy do tych, które preferują sprawdzanie postępów poszczególnych zawodników. Podobnie jest chociażby w eWinner Apatorze Toruń, gdzie Tomasz Bajerski regularnie przygląda się treningowym poczynaniom Chrisa Holdera i pozostałych seniorów.

 – Z tych zdalnych zajęć chłopaków dostaję w czasie rzeczywistym dane, które pozwalają mi śledzić ich pracę, a także wprowadzać konieczne modyfikacje na tym etapie przygotowania do sezonu. Mamy ze sobą stały kontakt, więc rozmawiamy też o ich potrzebach wynikających z wielu indywidualnych potrzeb i czynników, choćby niedoleczonych urazów z minionego sezonu. Taki system działa, bo podobne rozwiązania nie są u nas nowością – mówi Mariusz Cieśliński, trener ds. przygotowania fizycznego, w rozmowie z mediami klubowymi. 

Młodsi zawodnicy trzeciej drużyny sezonu 2020 udali się natomiast do Świebodzic, które są oddalone o 70 kilometrów od Wrocławia. W zgrupowaniu biorą udział Przemysław Liszka, Michał Curzytek, Mateusz Panicz, Bartosz Curzytek i Dawid Rybak.

– Wspólnie ze sztabem szkoleniowym uznaliśmy jednak, że dla zawodników z mniejszym stażem i doświadczeniem zorganizujemy zgrupowanie, które na pewno im się przyda. Juniorom z pewnością trzeba poświęcić więcej czasu w tych kwestiach, doradzić, wspólnie popracować, pokazać właściwe kierunki, pomóc im jeszcze lepiej poznać swój organizm – dodaje.

Obóz wrocławian ma służyć przede wszystkim wyszlifowaniu odpowiedniej formy przed kolejnymi rozgrywkami. Okazuje się jednak, że już niebawem młodsi zawodnicy będą mogli się zintegrować ze starszymi kolegami z drużyny.

– Dużo czasu poświęcamy treningom w otwartym terenie. Mamy tu do tego świetne warunki naturalne. Okres adaptacji do wysiłku, po krótkim odpoczynku po ostatnim sezonie, zawodnicy mają już dawno za sobą. Widać, że każdy z nich nie zmarnował tego czasu i nawet w okresie świątecznym nikt się nie nudził. Cieszę się, że pracuję ze świadomymi sportowcami.  Takie zgrupowanie – choć w innych niż dotychczas warunkach – to również dobry czas na integrację. Planujemy tu też spotkania z naszymi seniorami – te online mamy już doskonale przećwiczone, ale pewnie na tym się nie skończy. Ktoś planuje nas w Świebodzicach odwiedzić… – kończy Cieśliński.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Rzepka na żużlowo, czyli Gollob, Protasiewicz i Zmarzlik czytają Tuwima
CASH BROKER

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.