Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

18 czerwca na toruńskiej MotoArenie odbędzie się 8. edycja PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Zawody od tego roku są turniejem upamiętniającym Zenona Plecha.

– Po czterech latach z rzędu spędzonych z tą imprezą na stadionie w Gdańsku, przed rokiem po raz pierwszy zawitaliśmy do Torunia. Zawody były ciekawe i zostały dobrze przyjęte w Grodzie Kopernika. Już wtedy nie mieliśmy wątpliwości, by po raz kolejny zorganizować PGE IMME na MotoArenie im. Mariana Rosego także w sezonie 2021. Cieszymy się, że znów będziemy mogli się tam spotkać, tym bardziej, że na trybunach będą mogli zasiąść kibice. Jeśli chodzi o atrakcyjność wydarzenia, z pewnością będzie tak jak zwykle – czeka nas żużel na najwyższym poziomie z udziałem najlepszych z najlepszych. Imię nieodżałowanego mistrza speedwaya – Zenona Plecha zdecydowanie do tego zobowiązuje – mówi Maciej Polny z firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl, która jest lokalnym organizatorem wydarzenia.

Co ciekawe, nowinką regulaminową jest miejsce w stawce dla najskuteczniejszego zawodnika z biegach młodzieżowych PGE Ekstraligi na półmetku rundy zasadniczej (pod względem liczby zdobytych punktów). Na ten moment przewodzi Mateusz Cierniak (10 punktów), przed Wiktorem Lampartem (9 – 7+2) i Karolem Żupińskim (9 – 7+2). Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że nie wszystkie zespoły rozegrały równą liczbę spotkań.

Nowy regulamin sprawia, że na liście startowej PGE IMME 2021 znajdziemy czternastu zawodników z najlepszą średnią po 7. kolejce PGE Ekstraligi, wspomnianego wyżej zawodnika młodzieżowego oraz żużlowca, którzy otrzyma dziką kartę od Speedway Ekstraligi. Stawkę uzupełni dwóch zawodników rezerwowych.

– Bardzo mocno stawiamy na rozwój młodych zawodników, chcemy, aby PGE IMME były okazją do zaprezentowania się w doborowej stawce najlepszego juniora z drugich wyścigów w PGE Ekstralidze – zaznacza Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej. – Zawody upamiętniają Zenona Plecha, który był wychowawcą młodzieży, sam odnosił spore sukcesy jako junior, ale rywalizował już na tym etapie z seniorami. Były to oczywiście zupełnie inne czasy, lecz patrząc na czołówkę juniorską z tegorocznych rozgrywek ligowych, jestem przekonany, że PGE IMME będzie wielką szansą i nobilitacją dla jednego z młodych polskich żużlowców – dodaje.

W poprzednim sezonie najlepszy w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi był Bartosz Zmarzlik, a kolejne miejsca na podium zajęli Leon Madsen i Patryk Dudek. W tym roku zawody odbędą się w piątek, 18 czerwca. Początek o godzinie 19:30, a transmisję z turnieju przeprowadzi nSport+.