Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze
Max Fricke. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Mistrzostwa Australii na żużlu zostały przełożone z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Organizatorzy zawodów poinformowali o nowej dacie wydarzenia. Zmagania odbędą się 3 oraz 4 grudnia 2021 roku. Lokalizacja imprezy nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Tegoroczny indywidualny mistrz Australii planowo miał zostać wyłoniony w styczniu, po pięciorundowej rywalizacji. Zdecydowano jednak o przełożeniu zawodów na okres po zakończeniu sezonu w Europie. Głównym powodem takiej decyzji są wciąż obowiązujące na terenie kilku stanów obostrzenia, ograniczające możliwości przemieszczania się. Wielu czołowych żużlowców z Australii nie zdecydowało się na powrót do domu po zakończonym sezonie w Europie ze względu na wysokie koszty takiej podróży, a także obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny hotelowej po przylocie.

Nieoficjalnie poinformowano, że po raz pierwszy od 2003 roku mistrz Australii wyłoniony zostanie w ramach jednodniowego finału. 18 lat temu w takiej formule triumfował Leigh Adams. Główne zawody miałyby zostać poprzedzone kwalifikacjami, które wyłonią finalistów.

SEBASTIAN SIREK