Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ostatnich miesiącach cała żużlowa Polska zastanawiała się, gdzie w sezonie 2022 będzie startował dwukrotny mistrz świata. Wiadomo już, że najlepszy żużlowiec globu nigdzie się nie wybiera i w przyszłym sezonie, 12. rok z rzędu, będzie reprezentował barwy macierzystego klubu – Stali Gorzów.

 

Bartosz Zmarzlik jest na liście marzeń wszystkich prezesów klubów żużlowych, ale nic w tym dziwnego, bo każdy chciałby mieć w swojej drużynie tak utalentowanego, skutecznego i zaangażowanego zawodnika. Póki co, innym pozostaje dalej mieć nadzieję, że w przyszłości uda się pozyskać popularnego F16, a Stal Gorzów może czuć się wyróżniona, że ma tak oddanego i wiernego wychowanka.

26-letni kapitan Moje Bermudy Stali Gorzów dobrą nowinę o pozostaniu w Gorzowie na kolejny rok przekazał kibicom nadwarciańskiego klubu przed meczem półfinałowym z Motorem Lublin. Z pewnością ogłoszenie tej informacji właśnie przed pojedynkiem z Koziołkami nie było bez znaczenia bowiem w ostatnim czasie głośno mówiło się, że Bartosz Zmarzlik jest kuszony przez włodarzy lubelskiego klubu.

– Gorzów zasługuje na Bartka, a Bartek zasługuje na to, żeby być kapitanem w Gorzowie, bo jest ikoną Stali. Bartek jest nie tylko dwukrotnym mistrzem świata, ale przede wszystkim jest bardzo mocno związany ze Stalą, z całym środowiskiem kibiców i sponsorów. Chyba nikt w Gorzowie sobie nie wyobrażał, że Bartek mógłby jeździć w innych barwach niż Stal Gorzów. Jestem dobrej myśli, że ten proces będzie trwał długo, przez lata, bo myślę, że Bartek w Gorzowie czuje się bardzo dobrze, zresztą niejednokrotnie to udowodnił stąd też wszyscy jesteśmy przeszczęśliwi z informacji, że kontrakt został podpisany. Myślę, że tych informacji będzie dużo, dużo więcej w kolejnych latach, a Bartek będzie takim fundamentem historii dla młodych zawodników, którzy będą postrzegali Gorzów przez pryzmat Bartka Zmarzlika powiedział Marek Grzyb, włodarz Stali.

Prezes nadwarciańskiego klubu w rozmowie z naszą redakcją parę tygodni temu zapewniał, że jest spokojny o przyszłość Bartosza Zmarzlika w Stali Gorzów. Dziś również podkreśla, że wierzył w to cały czas i jest przekonany, że dwukrotny mistrz świata będzie reprezentował barwy gorzowskiego klub przez wiele kolejnych lat.

– Od początku wierzyłem w to, że Bartek Zmarzlik zostanie w Gorzowie. Oczywiście wiemy o tym, że inne ośrodki żużlowe się budują, są coraz mocniejsze i w większych miastach, co powoduje, że prawdopodobnie mają też większe środki finansowe, co nie znaczy, że Stal Gorzów jest słaba. Stal Gorzów z roku na rok jest coraz mocniejsza, pokazują to przede wszystkim statystyki kibiców na stadionie, ciągle nam rosną, nawet w okresie pandemii. Pokazuje to także liczba sprzedanych gadżetów, których sprzedaż w tym roku zwiększyła się o 30%. Świadczy to o tym, że jest moda na żużel w Gorzowie, a Bartek jest tego żywym przykładem, bo kibice jego kochają. Żaden kamień z serca mi nie spadł, raczej stało się to, co zakładałem. Domówiliśmy warunki finansowe, bo to jest największe wyzwanie dla nas, ponieważ w związku z tym, że Bartek cały czas podnosi swój poziom sportowy to w naturalny sposób jego wartość rynkowa rośnie. Wspólnie z zarządem, kibicami i sponsorami musimy podążać za jego karierą, żeby dorównać jego osiągnięciom sportowym. Ze względu na to, że Bartek jest dwukrotnym mistrzem świata, a za chwilę być może trzykrotnym to powoduje, że jego wartość na rynku rośnie i to jest największe nasze wyzwanie, ale sądzę, że Bartek będzie przez lata jeździł w Stali Gorzów – dodał.

Bartosz Zmarzlik jest wychowankiem Stali Gorzów. Pierwsze kroki na żużlu stawiał w GUKS Speedway Wawrów pod okiem Bogusława Nowaka. Od początku kariery uznawany za wielki talent. W najlepszej żużlowej lidze świata zadebiutował w 2011 roku. Mimo młodego wieku w swoim dorobku ma już cztery medale indywidualnych mistrzostw świata – 2 złote (2019,2020), srebrny (2018) i brązowy (2016). Ponadto w swojej bogatej kolekcji trofeów posiada m.in. złoto  indywidualnych mistrzostwa świata juniorów, drużynowych mistrzostw świata, drużynowych mistrzostwach świata juniorów, czy indywidualnych mistrzostw Polski.

Na ten moment Moje Bermudy Stal Gorzów ma już w składzie na przyszły sezon trójkę seniorów. Ważny kontrakt posiada Anders Thomsen. Z kolei kilka tygodni temu do porozumienia z władzami nadwarciańskiego klubu doszedł Szymon Woźniak. Dziś do tego grona dołączył Bartosz Zmarzlik.