Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Czas na niedzielę z żużlem. PGE Ekstraliga znów zaprasza nas przed telewizory. Tym razem proponuje hit w Częstochowie i rywalizację wicemistrza z mającymi ogromne ambicje Koziołkami. Transmisje z meczów przeprowadzi stacja nSport+. Eltrox Włókniarz Częstochowa czy Fogo Unia Leszno? Moje Bermudy Stal czy Motor Lublin?

Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 16:30 (nSport+)

Ekipa Stanisława Chomskiego (a może znów Piotra Palucha?) jest faworytem niedzielnej konfrontacji z Koziołkami. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że doświadczony trener znów zostanie zastąpiony przez współpracownika. Za Moje Bermudy Stalą przemawia znakomity mecz w Lesznie, który Zmarzlik i spółka wygrali w bardzo dobrym stylu. Rywale z Lublina dopiero zaczynają sezon. Koronawirus u Jarosława Hampela oraz Griszy Łaguty storpedował plany i spotkanie z Włókniarzem Częstochowa trzeba było przełożyć. Wizyta na Jancarzu jest zatem otwarciem dla „Koziołków”, którzy po nieudanym finiszu sezonu 2020 chcą ponownie atakować czołową czwórkę. Na „dzień dobry” zadanie bardzo trudne. Jacek Ziółkowski i spółka muszą sobie poradzić z będącymi w dobrej formie Zmarzlikiem, Thomsenem, Vaculikiem i resztą ferajny. W składzie z powodów proceduralnych zabrakło Dominika Kubery. Widzimy za to Marka Kariona, który zapewne będzie zastępowany przez młodzieżowców. To z pewnością spore osłabienie.

Gdzie Motor powinien szukać przewagi? Z pewnością potencjał jest na pozycjach młodzieżowców. Para Wiktor Lampart – Mateusz Cierniak powinna straszyć większość ekstraligowych rywali. Dla zakupionego z tarnowskiej Unii Cierniaka będzie to debiut w elicie. Silną na papierze parę spróbuje powstrzymać m.in. Kamil Nowacki, który błysnął w spotkaniu z Bykami.

– Sport jest nieprzewidywalny. Jestem właśnie w drodze na trening (wypowiedź z 10 kwietnia – dop. red.), gdzie będziemy przygotowywać się do tego meczu. Będziemy starali się pojechać jak najlepiej i mamy nadzieję, że ten mecz wygramy – powiedział Nowacki w wywiadzie dla pobandzie.com.pl.

Czytaj więcej: Żużel. Kamil Nowacki: Jazda w macierzystym klubie to spełnienie marzeń (wywiad)

Zeszłoroczne starcia gorzowian z Motorem dostarczyły wielu emocji. Na Jancarzu sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się w 15. biegu. Wówczas Zmarzlik przyjechał przed Łagutą i Michelsen, co dało Stali wygraną 47:43. Liczymy na podobny horror w niedzielne popołudnie!

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal: 9. Rafał Karczmarz, 10. Bartosz Zmarzlik, 11. Martin Vaculik, 12. Szymon Woźniak, 13. Anders Thomsen, 14. Wiktor Jasiński, 15. Kamil Nowacki.

Motor: 1. Jarosław Hampel, 2. Krzysztof Buczkowski, 3. Grigorij Łaguta, 4. Mark Karion, 5. Mikkel Michelsen, 6. Wiktor Lampart, 7. Mateusz Cierniak.

Sędzia: Artur Kuśmierz

Eltrox Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno 19:15 (nSport+)

Na papierze to hit kolejki. Kto by przypuszczał, że mistrz Polski przystąpi do niego z zerowym dorobkiem punktowym? Ekipa Piotra Barona przegrała na Smoczyku z Moje Bermudy Stalą i musi się mierzyć z nastrojem, który w ostatnich latach był dla niej kompletnie obcym. – Gdzieś te punkty pouciekały, ale trzeba się wziąć w garść i mamy cały sezon przed sobą. Nie ma co dramatyzować, przyjechała bardzo mocna drużyna z mistrzem świata na czele. Można powiedzieć, że był Lany Poniedziałek w niedziele, bo mam chłopaki zlali tyłki – powiedział po pierwszym spotkaniu kapitan Byków, Piotr Pawlicki.

„Piter” może być kluczem do ewentualnego sukcesu obrońcy tytułu. Ze Stalą zdobył tylko 7 punktów, co jak na lidera było wynikiem rozczarowującym. Jeżeli Byki mają zdobyć miasto świętej wieży to Pawlicki musi pojechać lepiej. A czym będą straszyć gospodarze? W sparingach formą błysnął Bartłomiej Kowalski i dzięki temu znalazł się w awizowanym składzie na konfrontację z Fogo Unią. Piotr Świderski wierzy, że duet juniorów będzie mocną stroną Lwów. Jakub Miśkowiak ma potencjał na bycie czołowym młodzieżowcem całej ligi.

A juniorzy leszczynian? Dla nich to prawdziwy egzamin dojrzałości. Pludra oraz Sadurski to już nie to samo co Smektała, Kubera czy nawet Szlauderbach. Piotr Baron nie ma już tak obfitego wachlarza możliwości taktycznych. Przekonał się o tym dobitnie na inaugurację, gdzie przeciętny Lidsey musiał jeździć aż do biegów nominowanych. Australijczyk był języczkiem u wagi. Czy tym razem zaskoczy? Starcie u24 Lidsey – Jeppesen również zapowiada się pasjonująco.

Eltrox Włókniarz: 9. Leon Madsen, 10. Jonas Jeppesen, 11. Kacper Woryna, 12. Bartosz Smektała, 13. Fredrik Lindgren, 14. Jakub Miśkowiak, 15. Bartłomiej Kowalski. 16.-

Fogo Unia: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Janusz Kołodziej, 3. Jaimon Lidsey, 4. Jason Doyle, 5. Piotr Pawlicki, 6. Krzysztof Sadurski, 7. Kacper Pludra, 8.-.

Sędzia: Krzysztof Meyze