Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jason Doyle wykonał szlachetny gest dla promotora Ipswich Witches. Chris Louis otrzymał skórzane kevlary, które nosił jego niedawno zmarły ojciec – John. Brytyjczyk podziękował Australijczykowi za pomocą mediów społecznościowych, przytaczając zarazem intrygującą historię.

 

W kwietniu pożegnaliśmy Johna Louisa. Legendarny brytyjski żużlowiec przez wiele lat reprezentował zespół Ipswich Witches, a w 1975 roku został Indywidualnym Mistrzem Wielkiej Brytanii. Rok później, wraz z Malcomlem Simmonsem, stanął na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Świata Par, które rozegrano w szwedzkiej Eskilstunie. Nazwisko Louis pozostało w brytyjskim żużlu za sprawą syna Johna – Chrisa.

Żużel. Jacek Ziółkowski: Najbardziej przeszkodzić może nam Apator (WYWIAD)

Chris Louis to znana persona w środowisku speedway’a. Polscy kibice mogą go głównie kojarzyć za sprawą startów w Zielonej Górze. Dla Falubazu przejechał trzy sezony (1997-99), z czego w ostatnim osiągnął średnią biegową wynoszącą ponad 2,700. Louis to również dwukrotny mistrz Wielkiej Brytanii w latach 1998 oraz 2000. Karierę zakończył w 2008 roku, aby następnie poświęcić się pracy na rzecz klubu, w którym spędził większość swojej kariery. Został on bowiem promotorem i menedżerem Ipswich Witches, aby z czasem ograniczyć się do roli promotora.

Żużel. Motocykl „podprowadził” tacie. Z żużla odchodził dwa razy

Jason Doyle to lider Ipswich Witches. Australijczyk znalazł tam swój dom po tym, jak Swindon Robins wycofali się z najwyższej klasy rozgrywkowej. Doyle odegrał kluczową rolę w zdobyciu pierwszego trofeum „Wiedźm” od 1998 roku, kiedy to w sezonie 2023 zdobyli Premiership Knockout Cup. Obecnie, wraz z Emilem Sajfutdinowem, stanowi o członie zespołu, który został liderem SGB Premiership.

Jak się okazało, Doyle ma również szlacheckie serce. Chris Louis, za pośrednictwem mediów społecznościowych, pochwalił się prezentem od swojego podopiecznego. Okazało się, że Mistrz Świata z sezonu 2017 zakupił kevlar należący do ojca Chrisa. – Nie wiedziałem co powiedzieć, kiedy zobaczyłem prezent od Jasona. Zaprojektowałem te skórzane kevlary dla taty, kiedy miałem czternaście lat. Uwielbiałem je na tyle, że przejechałem w nich swój pierwszy sezon dla Hackney. Jason kupił je i wysłał do mnie z Australii. Co za facet – nie krył wzruszenia promotor Ipswich Witches.

Zdjęcie
fot. media społecznościowe Chrisa Louisa