Główny partner portalu

Jan Kvech. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jan Kvech będzie tym zawodnikiem, który wystartuje w tegorocznych turniejach cyklu Grand Prix w Pradze. Taka informacja jest dość sporym zaskoczeniem, ponieważ w ostatnich latach organizatorzy zawodów regularnie dawali okazje do startów Vaclavowi Milikowi.

 

Sytuacja, w której dziką kartę na praskie zawody otrzymał inny zawodnik niż Milik zdarzyła się po raz pierwszy od 2013 roku. Wtedy szansę startu w turnieju na Markecie otrzymał Josef Franc. Zawodnik Cellfast Wilków Krosno ścigał się zatem w Pradze latach 2012, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 i 2020.

Dla Jana Kvecha będzie to kolejna okazja do odjechania biegów w cyklu. W zeszłym sezonie pełnił on rolę rezerwowego i wystartował w 8. wyścigu 5. rundy cyklu. 19-latek zastąpił wykluczonego Leona Madsena, ale przyjechał do mety na ostatnim miejscu. Lepsi od niego okazali się Bartosz Zmarzlik, Artiom Łaguta i Martin Vaculik.

Przypomnijmy, że zawody w Pradze zainaugurują tegoroczny cykl Grand Prix. Turnieje w stolicy Czech odbędą się 16 oraz 17 lipca.