Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Jan Kvech. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jan Kvech będzie tym zawodnikiem, który wystartuje w tegorocznych turniejach cyklu Grand Prix w Pradze. Taka informacja jest dość sporym zaskoczeniem, ponieważ w ostatnich latach organizatorzy zawodów regularnie dawali okazje do startów Vaclavowi Milikowi.

 

Sytuacja, w której dziką kartę na praskie zawody otrzymał inny zawodnik niż Milik zdarzyła się po raz pierwszy od 2013 roku. Wtedy szansę startu w turnieju na Markecie otrzymał Josef Franc. Zawodnik Cellfast Wilków Krosno ścigał się zatem w Pradze latach 2012, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 i 2020.

Dla Jana Kvecha będzie to kolejna okazja do odjechania biegów w cyklu. W zeszłym sezonie pełnił on rolę rezerwowego i wystartował w 8. wyścigu 5. rundy cyklu. 19-latek zastąpił wykluczonego Leona Madsena, ale przyjechał do mety na ostatnim miejscu. Lepsi od niego okazali się Bartosz Zmarzlik, Artiom Łaguta i Martin Vaculik.

Przypomnijmy, że zawody w Pradze zainaugurują tegoroczny cykl Grand Prix. Turnieje w stolicy Czech odbędą się 16 oraz 17 lipca.