Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kilka dni temu pisaliśmy o ciekawej inicjatywie w szwedzkim żużlu. W maju odbędzie się tam bowiem seria zawodów Garageportexperten Cup. O tym skąd pomysł na rozegranie takiego cyklu mówi nam właściciel firmy Garageportexperten i żużlowy działacz, Mikael Holmstrand.

– Puchar to zupełnie coś nowego w tym sezonie w szwedzkim żużlu. Jak wiadomo, mamy obostrzenia związane z covidem, które mocno komplikują zawodnikom możliwość przemieszczania się do Danii czy Polski, aby potrenować czy wziąć udział w zawodach. Ze względu na to, że przesunęliśmy start ligi na czerwiec, postanowiliśmy zatem wykorzystać maj na puchar. Szwedzcy zawodnicy będą mieli tym samym okazję do startów przed sezonem i nabiorą na „nowo” torowego doświadczenia, które pomoże w rywalizacji z żużlowcami, którzy już będą po regularnych startach. Puchar to doskonała okazja do jazdy dla młodych szwedzkich zawodników – mówi nam szwedzki działacz. 

Co ciekawe, seria zawodów zostanie pokazana przez telewizję C More. Duża w tym zasługa „biznesowych” umiejętności Mikaela Holmstranda.

– Im więcej żużla w telewizji, tym oczywiście lepiej. Do rozegrania zawodów niezbędny był sponsor. Włączyłem więc do tego moją firmę, która została ostatecznie głównym sponsorem, a nasze logo będzie widoczne podczas telewizyjnych  transmisji. Od lat jako firma Garageportexperten wspieramy szwedzki żużel czy hokej na lodzie – podsumowuje Mikael Homlstrand.