Mikkel Michelsen i Grigorij Łaguta. Foto: Speedway Motor Lublin

W pierwszym meczu 13. kolejki PGE Ekstraligi Motor Lublin zwyciężył na swoim torze 56:33 z ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz, co sprawiło, że lublinianie pozostali niepokonani w domowych spotkaniach w rundzie zasadniczej. Poza wykluczeniem nie było mocnych na Mikkela Michelsena, rewelacyjne spotkanie zanotowali także Jarosław Hampel (13+1)  i Dominik Kubera (12+2). Z zespołu „Gołębi” najlepiej spisał się Kenneth Bjerre – 13 punktów.

Mecz rozpoczął się od remisu. Niespodziewanie od zera zaczął zawody Grigorij Łaguta, bohater wczorajszego wieczoru. Bieg młodzieżowy miał dwie odsłony – w pierwszej Wiktor Lampart dotknął taśmy, więc został wykluczony. W powtórce do mety nie dojechał, ze względu na defekt, Seweryn Orgacki. Swój potencjał lublinianie pokazali w biegu 3. – Kubera i Michelsen bez najmniejszych problemów pokonali Pedersena i Krakowiaka.

Czwarty i piąty wyścig to świetna postawa Kennetha Bjerre. Duńczyk prowadził od startu do mety. Kolejny wyścig zwyciężył jego kolega z Danii – Mikkel Michelsen, gdzie sytuacja również rozstrzygnęła się na pierwszym łuku. W siódmym biegu bardzo dobrym momentem startowym popisał się Nicki Pedersen, ale show należało do Grigorija Łaguty, który odbijał kolejne pozycje, aż wykorzystał błąd Pedersena i w pięknym stylu zwyciężył.

Po konserwacji toru w biegu 9. upadł Wiktor Lampart. Upadek został, według arbitra, spowodowany przez Mikkela Michelsena. W powtórce po raz pierwszy w tym meczu udało się przywieźć podwójne zwycięstwo grudziądzanom. Kolejne starty to zdecydowane wygrane Koziołków od startu do mety. Podopieczni Jacka Ziółkowskiego i Macieja Kuciapy powiększyli przewagę do 13 punktów.

Dwunasta odsłona to podwójna rezerwa taktyczna ze strony trenera Janusza Ślączki – Kenneth Bjerre za Norberta Krakowiaka i Mateusz Bartkowiak za Seweryna Orgackiego. Jarosław Hampel natomiast od początku zamknął całą stawkę i nic więcej działo się w tym biegu. Przed nominowanymi Koziołki przypieczętowały swoje wejście do play-Off – Kubera i Michelsen przyjechali z miażdżącą przewagą, a Nicki Pedersen zamarkował defekt po wyprzedzeniu przez Krzysztofa Kasprzaka.

Biegi nominowane nie pozostawiły złudzeń grudziądzanom. Michelsen dopisał kolejną trójkę na swoje konto, a w finałowej gonitwie Hampel i Kubera pozostawili daleko w tyle parę Bjerre – Pawlicki. Dzięki tej wygranej Motor Lublin przypieczętował swoje miejsce w play-off!

13. kolejka PGE Ekstraligi:

Motor Lublin – ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 56:33

Pierwszy mecz 45:45. Bonus: Motor.

Motor Lublin 56: 9. Grigorij Łaguta 8+1 (0,3,3,2*), 10. Krzysztof Buczkowski 3+1 (1*,1,1), 11. Jarosław Hampel 13+1 (3,2,2*,3), 12. Mark Karion ns, 13. Mikkel Michelsen 10+2 (2*,3,w,2*,3), 14. Wiktor Lampart 6 (t,2,1,3), 15. Mateusz Cierniak 4 (3,0,1,w), 16. Dominik Kubera 12+2 (3,1*,3,3,2*).

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 33: 1. Przemysław Pawlicki 6 (2,2,2,0,0), 2. Norbert Krakowiak 2+1 (0,1*,d), 3. Krzysztof Kasprzak 6+2 (1*,0,2*,1), 4. Kenneth Bjerre 13 (3,3,3,1,2,1), 5. Nicki Pedersen 4 (1,2,1,d), 6. Mateusz Bartkowiak 2 (2,0,0,0), 7. Seweryn Orgacki 0 (d,0,-).