Główny partner portalu

fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nie w sobotę – jak pierwotnie planowano – ale dzień później, w niedzielę, 15 sierpnia, Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzy się w ostatnim meczu rundy zasadniczej z Unią Tarnów. Główna Komisja Sportu Żużlowego przychyliła się do prośby klubu i zmieniła termin spotkania.

 

Pierwotnie mecz miał odbyć w sobotę, jednak tego samego dnia swoje spotkanie w piłkarskiej PKO Ekstraklasie rozgrywa Lechia Gdańsk. Działacze Wybrzeża zawnioskowali więc o przełożenie spotkania o jeden dzień.

– Oprócz konfliktu interesów kibiców oraz sponsorów obu klubów, ważny był też aspekt stricte sportowy. Działacze gdańskiego klubu uważają, że mecz z Unią Tarnów powinien być rozegrany równolegle z meczem Abramczyk Polonii Bydgoszcz w Ostrowie Wielkopolskim, a ten został zaplanowany na niedzielę na godz. 18.30. Rozgrywanie spotkań decydujących o ligowych rozstrzygnięciach o tej samej porze to powszechny zwyczaj w zdecydowanej większości dyscyplin sportowych. I finalnie tak będzie i w tym przypadku – czytamy w klubowym komunikacie.

Niewykluczone, że będzie to ostatni mecz gdańszczan w tym sezonie. Wybrzeże na razie ma tyle samo punktów co Polonia Bydgoszcz, a by znaleźć się w fazie play-off, oprócz zwycięstwa nad tarnowianami musi jeszcze liczyć na korzystny wynik w starciu Arged Malesa Ostrów – Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

Mecz pomiędzy zespołami z Gdańska i Tarnowa odbędzie się w niedzielę (15 sierpnia) o godzinie 16, a rywalizacja ostrowsko-bydgoska zaplanowana jest na godzinę 18:30.