Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Komplikuje się sprawa organizacji rundy cyklu Grand Prix na Stadionie Narodowym. Na najważniejszym polskim obiekcie sportowym wciąż funkcjonuje tymczasowy szpital i jeśli liczba zachorowań na COVID-19 nie zacznie systematycznie spadać, to prędko ta sytuacja się nie zmieni. Wiadomo już, że na stadionie nie odbędzie się ewentualny mecz barażowy piłkarskiej reprezentacji.

 

Zmagania żużlowców na Stadionie Narodowym przyciągały dziesiątki tysięcy kibiców z całej Polski. Impreza – poza słynnymi wpadkami organizacyjnymi przy pierwszej edycji – była doskonałą promocją sportu żużlowego. W sumie cykl gościł na warszawskim obiekcie pięć razy.

2022 rok może być jednak trzecim z rzędu, w którym fani nie pojadą na Grand Prix do Warszawy. W związku z pandemią koronawirusa stadion przekształcono w Szpital Narodowy. Polski Związek Piłki Nożnej przekazał już, że najbliższe mecze kadry, czyli baraż bądź mecz towarzyski zaplanowany na 29 marca oraz starcie w ramach Ligi Narodów z Walią 3 czerwca odbędą się odpowiednio na Stadionie Śląskim w Chorzowie i Tarczyński Arenie we Wrocławiu. Biało-Czerwoni mają wrócić na Narodowy dopiero 13 czerwca na starcie z Belgią.

Jak poinformował Maciej Wąsowski z Weszło, jeśli liczba zakażeń będzie systematycznie spadać, mecze piłkarskie będą mogły być rozgrywane na Stadionie Narodowym dopiero w drugiej połowie roku. Finał Pucharu Polski, zaplanowany na 2 maja, prawdopodobnie znów odbędzie się na Arenie Lublin.

Takie wiadomości sprawiają, że maleją szanse na zorganizowanie Grand Prix na Stadionie Narodowym. Pierwszy polski turniej w erze Discovery zaplanowany jest na 14 maja, czyli niecałe dwa tygodnie po wspomnianym finale Pucharu Polski. O sprawę zapytaliśmy władze Polskiego Związku Motorowego, ale otrzymaliśmy informację, że na ten moment jest za wcześnie na konkretny komentarz.

Przypomnijmy, że ostatnim zwycięzcą rundy Grand Prix na Stadionie Narodowym jest Leon Madsen. Duńczyk w finale w 2019 roku był lepszy od Fredrika Lindgrena, Patryka Dudka i Nielsa Kristiana Iversena.