Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Na początku tygodnia w Tarnowie zaprezentowano polską „długotorową” reprezentację żużlową. Oprócz Stanisława Burzy oraz Adama Skórnickiego znalazło się w niej miejsce dla Marcina Sekuli. Trener Wolfe Wittstock już w ubiegłym sezonie zapowiadał, że powróci do ścigania na żużla, tym razem w jego długiej odmianie. 

– Na początku bardzo chciałbym podziękować GKSŻ za nominację mojej skromnej osoby. Na pewno zrobię wszystko, aby moja jazda miała przełożenie w osiąganym wyniku. Wiadomo, że mamy jeszcze obostrzenia pandemiczne, również w Niemczech, gdzie na co dzień mieszkam. Jednakże jestem przygotowany i tylko czekam na okazję do ścigania się w różnego rodzaju zawodach. Im będzie więcej praktyki, tym lepiej. Cieszę się, że po latach przerwy mogę zacząć oficjalnie w innej odmianie żużla – i co najważniejsze – z orzełkiem na kevlarze. Sporo lat na takie wyróżnienie czekałe. – mówi wychowanek Kolejarza Opole. 


We wrześniu polską reprezentację na długim torze czeka start w Drużynowych Mistrzostwach Świata w holenderskim Roden. Przedtem jeden z zawodników wystartuje w Grand Prix Challenge, który zostanie rozegrany na torze w niemieckim Schessel. Trójka reprezentantów Polski na długim torze liczy sobie razem łącznie ponad… 120 lat. 

– To, ile mamy lat, nie ma tak naprawdę na długim torze większego znaczenia. Tu w przeciwieństwie do klasycznej odmiany żużla ścigają się z powodzeniem – nazwijmy to, „starsi” zawodnicy. W swoją metrykę nie zaglądam. Fizycznie cały czas trenuję. Jest motywacja i cel, a to klucz chyba do wszystkiego – podsumowuje Marcin Sekula.

Wszystkich przedsiębiorców, małych i dużych, którzy chcieliby wspomóc Marcina Sekulę na początku drugiego żużlowego życia prosimy o kontakt bezpośrednio z zawodnikiem pod adresem mailowym – [email protected]