Maksym Drabik został przedstawiony jako nowy zawodnik Motoru Lublin. Był mistrz świata juniorów tym samym oficjalnie wraca do speedwaya.

Maksym Drabik na szerokie żużlowe wody wypłynął we Wrocławiu, ale wpływ na jego karierę miała sytuacja ze złamaniem przepisów antydopingowych – przed finałem PGE Ekstraligi 2019 zawodnik przyjął większą dawkę kroplówki niż jest to dozwolone. Po kilku miesiącach medialnej przepychanki zdecydował się tymczasowo zrezygnować z jazdy w lidze, a później został zawieszony na rok.

Teraz – po 12 miesiącach przerwy – wraca i został nowym zawodnikiem Motoru Lublin. Po raz ostatni rywalizował w meczu Drużynowych Mistrzostw Polski 6 września 2020 roku. Wtedy w starciu Betard Sparty Wrocław z Moje Bermudy Stalą Gorzów zdobył trzy punkty.

Przypomnijmy, że pozostałymi podstawowymi seniorami w składzie mają być Mikkel Michelsen, Grigorij Łaguta, Jarosław Hampel i Dominik Kubera. Na pozycjach juniorskich startować będą natomiast Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak.