Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Z roku na rok powstaje coraz więcej miejsc na świecie, które upamiętniają historię żużla. Były amerykański żużlowiec, Gene Woods, założył w Las Vegas nietypowa galerię sław, oczywiście o zabarwieniu żużlowym. A nietypową, bo… „łyżwową” galerię sław – Hot Shoes Hall of Fame.

Żużlowa „łyżwa” to oczywiście stalowy podeszwa buta, albo raczej nakładka, którą zawodnicy zakładają na but, by swobodniej poruszać się po żużlowym torze. Kolekcja stworzona w Las Vegas przez Gene Woodsa, rozrasta się z miesiąca na miesiąc. 

– Tworząc to miejsce i realizując swój pomysł, chciałem oddać hołd zawodnikom i ich osiągnięciom. A nazwa Hot Shoes jest z tego względu, że wiele lat temu zawodnicy żużlowi w Stanach Zjednoczonych byli niekiedy nazywani właśnie Hot Shoes – opowiada Gene Woods.

W kolekcji stworzonej przez Amerykanina można znaleźć między innymi „łyżwy” takich zawodników jak Bruce Penhall, Ronnie Correy czy Mike Faria. 

– Cały czas pracujemy nad tym, aby nasza bardzo nietypowa kolekcja się powiększała. Mam nadzieję, że niedługo będzie naprawdę pokaźny zbiór stalowych butów do uprawiania żużla – podsumowuje Woods.