Główny partner portalu

fot. Sandra Rejzner / PSŻ Poznań
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W niedzielę w Daugavpils odbędzie się mecz kończący siódmą kolejkę zmagań w 2. Lidze Żuzlowej. Powracający po ponad miesięcznej przerwie Lokomotiv zmierzy się ze SpecHouse PSŻ-em Poznań. Początek spotkania o godzinie 12 czasu polskiego, transmisja od 11:45 w Motowizji.

 

Patrząc przez pryzmat ligowej tabeli – a w niedzielę dojdzie do starcia sąsiadów w ligowym zestawieniu – faworytem powinny być Skorpiony z Poznania. Żużlowcy PSŻ-u do tej pory zgromadzili więcej punktów na swoim koncie – cztery, podczas gdy Łotysze dotąd mają jedynie dwa skromne “oczka”. Kluczowa jednak w tej statystyce jest liczba rozegranych pojedynków. Poznaniacy już sześciokrotnie rywalizowali z przeciwnikami na torze, tymczasem Lokomotiv zaledwie… dwa razy. I na dodatek – ostatni raz jeszcze w maju. Wówczas przegrali z Kolejarzem Opole 38:51, ale jak pokazuje rzeczywistość, żaden to wstyd, bo opolska lokomotywa obrała kurs na eWinner 1. Ligę i po kolei pokonuje wszystkich rywali.

Lokomotiv to mieszanka miejscowej młodości z zagranicznym doświadczeniem. Dwóch starszych Łotyszy – Oleg Mihaiłow i Jewgenij Kostygow oraz młode wilczki w osobach Ricardsa Anviesulisa, Ernesta Matjuszonoka czy Francisa Gustsa, a także Hans Andersen i Thomas Jonasson. Na papierze wydaje się to zbilansowany skład, choć patrząc na majowe wyniki – na razie nie zachwyca, bo oprócz wspomnianej już porażki z Kolejarzem, Lokomotiv ma na koncie skromne zwycięstwo z Diabłami z Landshut.

Poznaniacy tymczasem mają na swoim koncie dwa zwycięstwa – domowe ze Stalą Rzeszów i wyjazdowe z Wolfe Wittstock. Siłą ekipy z Wielkopolski może okazać się młodość.

– Warto podkreślić, że jesteśmy jednym zespołem w polskich ligach, który korzysta z czterech zawodników U24. W kadrze jest ich więcej, bo mamy Roberta Chmiela, Jonasa Seifert – Salk, Matias Nielsen, Rafała Karczmarza i Larsa Skupienia. To ewenement – mówił na początku czerwca dla serwisu polskizuzel.pl prezes klubu, Arkadiusz Ładziński.

A liderem może okazać się zawodnik z Gorzowa Wielkopolskiego – Rafał Karczmarz lub Marcus Birkemose. Pytanie tylko, który z nich pojawi się na torze w Daugavpils. Przed meczem wyżej stoją notowania miejscowego Lokomotivu, ale nie jest powiedziane, że Skorpiony nie pokąsają rywali z Łotwy.

Optibet Lokomotiv Daugavpils – SpecHouse PSŻ Poznań – niedziela, 4 lipca – godzina 11:45, transmisja Motowizja.