Główny partner portalu

Grzegorz Zengota. Foto: Jarek Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Działacze Orła Łódź od kilku tygodni zapewniają, że ekipa z Moto Areny w przyszłym sezonie zaatakuje PGE Ekstraligę. W klubie jest już przedłużonych kilka istotnych umów, trwają też prace nad transferami. Na celowniku łódzkiej ekipy znaleźli się Grzegorz Zengota i Niels Kristian Iversen.

 

Nie jest tajemnicą, że Orzeł potrzebuje wzmocnień, aby faktycznie zmierzyć się z rywalami w walce o awans. W tegorocznych rozgrywkach zajęli dopiero szóste miejsce, a tylko jeden zawodnik łodzian przekroczył średnią dwóch punktów na bieg. Działacze myślą więc o ściągnięciu dwóch seniorów, którzy mają za sobą wiele bardzo udanych sezonów w PGE Ekstralidze.

Zarówno Zengota, jak i Iversen nie będą dobrze wspominać tegorocznego sezonu. Wszystko przez kontuzje, które prześladowały ich przez niemal całe rozgrywki. Polak i Duńczyk odjechali razem 80 biegów w lidze, czyli niemal tyle ile jeden zawodnik – bez kontuzji – odjeżdża tylko w rundzie zasadniczej. Nie ulega jednak wątpliwości, że są to klasowi zawodnicy, którzy wciąż mogą być czołowymi zawodnikami eWinner 1. Ligi.

Jeśli łodzianom udałoby się ściągnąć tych dwóch zawodników do klubu, to niepewna stałaby się przyszłość Aleksandra Łoktajewa. W składzie musi znajdować się bowiem minimum dwóch Polaków, a umowę z klubem przedłużył już Brady Kurtz.

Przypomnijmy, że pewni pozostania w Łodzi, są także Luke Becker oraz juniorzy. W listopadzie okaże się kto ostatecznie dołączy do tego grona.