Patryk Dudek. Foto: Łukasz Forysiak, Falubaz Zielona Góra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W piątkowe popołudnie organizatorzy cyklu SEC przekazali sporo informacji na temat tego, jak będą wyglądały eliminacje do tegorocznych indywidualnych mistrzostw Europy. Zmagania o miano najlepszego żużlowca Starego Kontynentu poprzedzi jedynie turniej SEC Challenge, który odbędzie się 22 maja w Pardubicach. Na liście startowej zawodów znaleźli się dwaj polscy zawodnicy – Patryk Dudek i Jakub Jamróg.

Sezon 2021 jest kolejnym, w którym nie zobaczymy serii imprez eliminacyjnych do SEC. Z względu na pandemię koronawirusa, zdecydowano się odwołać turnieje w Pilznie, Debreczynie, Pocking i Równem. SEC Challenge z kolei zostanie rozegrany w innym miejscu niż pierwotnie planowano, bo według wcześniejszych założeń gospodarzem zawodów miało być słoweńskie Krsko.

Polacy wraz z Niemcami, Szwedami, Rosjanami i Niemcami stanowią najliczniejszą grupę zawodników w turnieju. Poza nimi na liście startowej widnieją również reprezentacji Finlandii, Włoch, Łotwy, Ukrainy, Francji, Czech, Danii i Wielkiej Brytanii. Awans do SEC wywalczy pięciu najlepszych zawodników. Dołączą oni do Roberta Lamberta, Leona Madsena, Nickiego Pedersena, Mikkela Michelsena oraz Bartosza Smektały, czyli zawodników pewnych udziału w cyklu. Stawkę uzupełnią żużlowcy, którzy otrzymają „dzikie karty” od organizatorów.

Przypomnijmy, że tegoroczne indywidualne mistrzostwa Europy będą się składać z czterech rund. Żużlowcy powalczą o medale SEC w Bydgoszczy, Gustrow, Gdańsku i Rybniku.

Lista startowa SEC Challenge:

1. Timo Lahti (Finlandia)

2. Nicolas Covatti (Włochy)

3. Wadim Tarasienko (Rosja)

4. Andrzej Lebiediew (Łotwa)

5. Aleksandr Łoktajew (Ukraina)

6. Patrick Hansen (Dania)

7. Siergiej Łogaczow (Rosja)

8. Jakub Jamróg (Polska)

9. Kai Huckenbeck (Niemcy)

10. David Bellego (Francja)

11. Erik Riss (Niemcy)

12. Jacob Thorssell (Szwecja)

13. Josef Franc (Czechy)

14. Daniel Bewley (Wielka Brytania)

15. Pontus Aspgren (Szwecja)

16. Patryk Dudek (Polska)

R1. Eduard Krcmar (Czechy)

R2. Hynek Stichauer (Czechy)

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Czy “Łełek” uratuje GKM Grudziądz?