fot. Monster Energy/Mateusz Wójcik
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Fredrik Lindgren powraca do jazdy na brytyjskich torach. Szwedzki żużlowiec podpisał kontrakt z Birmingham Brummies, który będzie obowiązywał od 3 czerwca. Zarząd nie podjął jeszcze decyzji, który żużlowiec zostanie zwolniony w celu zrobienia miejsca obecnemu Wicemistrzowi Świata.

 

Fredrik Lindgren, od wielu sezonów, przejawiał się jako nazwisko, które powróci do rywalizacji w lidze brytyjskiej. Wpierw zaproszenie na zeszłoroczną Ben Fund Bonnanze, gdzie mógł pokazać swoje możliwości na Adrian Flux Arenie. Łączono go z wieloma klubami, ale w latach 2003-17 reprezentował tylko jeden. Oczywiście mowa o Wolverhampton Wolves, ale ten klub przegrał batalię z włodarzami Monmore Green i musiał wynieść się z zasłużonego obiektu. Mijały kolejnie miesiące, a Lindgren nadal znajdował się na liście życzeń brytyjskich zespołów. Ostatecznie żużlowiec Orlen Oil Motoru Lublin znalazł swoje nowe miejsce.

OGLĄDAJ SGB PREMIERSHIP I CHAMPIONSHIP W BRITISH SPEEDWAY NETWORK

Wielką Brytanię opuścił po kontuzji pleców, której nabawił się w półfinałowej rywalizacji Belle Vue Aces z Monmore Green w październiku 2017 roku. Jego ostatni start na obiekcie Wolves miał miejsce pod testimonialu Sama Mastersa, a sam Fredrik nie ukrywał, że jest skory do powrotu. Birmingham Brummies, czyli beniaminek SGB Premiership, zdecydował się na odważny ruch i zatrudnienie wicemistrza Świata oraz uczestnika cyklu Speedway Grand Prix. Jednakże istnieje pewien haczyk.

– Jeszcze nie zdecydowaliśmy, kto zostanie zastąpiony przez Fredrika – mówi Nigel Tolley, promotor Birmingham Brummies, dla klubowych mediów. – Powiedzmy, że będziemy monitorować poczynania naszych zawodników podczas poniedziałkowego meczu u siebie z Ipswich oraz czwartkowego wyjazdu w Sheffield. Po tych wydarzeniach, sztab szkoleniowy podejmie decyzję o ewentualnych zmianach – nie ukrywa brytyjski działacz.

Żużel. Derby dla GKM-u! Gołębie robią ogromny krok w stronę play-offów! (RELACJA)

Oznacza to, że Piotr Pawlicki oraz Wiktor Lampart mogą bać się o swoje miejsce w kadrze zespołu. Birmingham Brummies znajdują się tuż przed King’s Lynn Stars. Gdyby nie decyzja SCB o odjęciu punktów zespołowi z Norfolk, ekipa z Perry Barr Stadium znalazłaby się na ostatnim miejscu. Z klubem pożegnał się Vaclav Milik, którego wyniki pozostawały wiele do życzenia. Zastąpił go Justin Sedgmen, ale jeszcze jedno nazwisko zostanie pozbawione miejsce zatrudnienia. Poza Polakami, w kadrze zespołu znajdują się Tom Brennan, Steve Worrall czy Zach Cook. Debiut Lindgrena przewidziano na 3 czerwca. Wtedy przewidziano starcie pucharowe z Leicester Lions bądź Ipswich Witches.