Żużel. Celina Liebmann: Chcę być pierwsza. To highlight mojego żużla 

Fot: Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W piątek w Pradze rozegrana zostanie pierwsza runda tegorocznych zmagań juniorów w nowym cyklu SGP2. Po raz pierwszy w historii zmagań o tytuł najlepszego juniora świata pojawi się kobieta. „Dziką kartę” na zawody w stolicy Czech otrzymała bowiem Celina Liebmann, która przyznaje, że nie może się doczekać piątkowego startu.

 

– Trzeba zacząć od tego, że parę kobiet próbowało czy próbuje ścigać się na żużlu, ale to ja jestem tą, która oficjalnie pojawi się po raz pierwszy w zawodach takiej rangi. Nie ukrywam, że jestem tym faktem podekscytowana i piątkowych zawodów nie mogę się po prostu doczekać. Do tej pory miałam wywalczone wicemistrzostwo świata w klasie 250, ale start w Pradze uważam właśnie za swoje największe osiągnięcie, taki highlight w mojej karierze – mówi nam Niemka. 

Córka byłego zawodnika ścigającego się w wyścigach na lodzie dokonuje historycznych osiągnięć w żużlu. Jako pierwsza kobieta zdobyła punkt w polskiej lidze żużlowej, teraz jako pierwsza wystąpi oficjalnie w mistrzostwach świata. 

– Na pewno takie wydarzenia motywują do jeszcze większej pracy i starań w tej przecież męskiej dyscyplinie. Być może ta moja upartość została doceniona. Przyznam, że po dziewiątym miejscu w kwalifikacjach do juniorskiego cyklu w ogóle z nominacją się nie liczyłam. Zaskoczenia kiedy się o niej dowiedziałam nie da się opisać. To było coś niesamowitego  – kontynuuje była zawodniczka Wolfe Wittstock. 

fot. Jarosław Pabijan

Na torze w Pradze Liebmann miała już okazję startować w swojej karierze. Nie ukrywa, że obiekt jej odpowiada. Cel na piątek ma jasny i sprecyzowany.

– Startowałam tam w 2017 roku i tor jest całkiem ok. Jaki mam cel na piątek? Byłam pierwsza, która zdobyła punkt w Waszej lidze, jako pierwsza jadę w finałach mistrzostw świata i jako pierwsza chciałabym w nich zdobyć punkt. To mój cel. Stawka jest bardzo mocna. Wszystko powyżej zerowego dorobku będzie moim sukcesem – podsumowuje Celina Liebmann.