Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Chyba w najśmielszych snach kibice Fogo Unii Leszno nie wyobrażali sobie sytucji, w której przed biegami nominowanymi meczu w Częstochowie ich drużyna będzie miała bardzo realną szansę na nawet trzy meczowe punkty. Ostatecznie spod Jasnej Góry nie wywieźli nic, ale pozostawili po sobie świetne wrażenie. Można by rzec, że gdyby lepiej spisał się Andrzej Lebiediew, to Byki byłyby o krok od utrzymania się w PGE Ekstralidze.

 

Łotysz przy swoim nazwisku zapisał jedynie 3 punkty. Rozpoczął nie najgorzej, natomiast dwa ostatnie jego wyścigi zakończyły się bez zdobyczy punktowej. – Szału nie było. Zawiodłem. Bardzo szkoda, przepraszam kibiców i chłopaków z drużyny, bo wykonali kawał dobrej roboty. Z mojej strony zabrakło wsparcia. Mecz był do wygrania, ale jednego zawodnika brakowało – mówił na gorąco po meczu.

Lebiediew był najsłabiej punktującym seniorem po stronie Unii. Furorę robił Ben Cook, który z bonusem wywalczył aż 10 punktów w swoim debiucie w PGE Ekstralidze. Patrząc na to, że bliski powrotu do ligowego ścigania jest Kołodziej, Lebiediew może drżeć o miejsce w podstawowym składzie Byków. – Kołodziej wróci i Lebiediew straci miejsce w składzie (śmiech). Po tym meczu na to wychodzi – powiedział ze śmiechem Łotysz.

Żużel. Szymon Bańdur: Nie prześpimy przerwy w ligowych rozgrywkach (WYWIAD)

Żużel. Tylko Mauger odmówił mu wywiadu. Jadł śledzia z Olsenem, pił piwo z Gundersenem (WYWIAD)

29-latek odniósł się również do sytuacji z 11. biegu. Stoczył w nim bardzo zażartą walkę o jeden punkt z Mikkelem Michelsenem. Duńczyk bardzo ostro potraktował go tuż przed metą, lecz Łotysz zdołał utrzymać się na motocyklu. Sędzia faulu się jednak nie dopatrzył.

– Nie zawsze zawodnik musi się wywrócić, żeby został wykluczony. Jeżeli mijasz, to mijaj bez faulu. Według mnie była to jego wina. Wiadomo, że ktoś zaraz powie, że to jazda twarda, z „zębem”, ale gdybym się położył, to wtedy nie byłoby dyskusji. Nie jestem jednak „kamikadze” – mogłem utrzymać się na motocyklu, więc to zrobiłem – podsumował Lebiediew.

Żużel. Są wieści o Huckenbecku! Bajerski przekazał dobre informacje! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Chce powtórzyć… „Kac Vegas”. Nie obchodzi go, co mówią ludzie – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)