Główny partner portalu

Jan Kvech. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Cellfast Wilki Krosno postanowiły poszerzyć kadrę po kontuzji Patryka Wojdyły. Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do ekipy z Podkarpacia jest Jan Kvech. Utalentowany Czech przywdzieje barwy beniaminka eWinner 1. Ligi już w niedzielnym pojedynku z Abramczyk Polonią Bydgoszcz.

 

Kvech nie miał w tym sezonie zbyt wielu okazji do startów. Szkoleniowiec Marwis.pl Falubazu Zielona Góra Piotr Żyto sukcesywnie stawia bowiem na Mateusza Tondera bądź Damiana Pawliczaka. Niezłymi występami w Grand Prix 20-latek skusił jednak działaczy innych klubów.

– Pozyskanie Jana Kvecha to realizacja naszej strategii wzmocnienia formacji U24 i jazdy w poszczególnych spotkaniach mocnym zawodnikiem z numerem osiem. Nad tym transferem pracowaliśmy już od pewnego czasu. Dziś nastał moment finalizacji wszystkich dokumentów. Dziękujemy władzom klubu z Zielonej Góry za udany finisz wspólnych rozmów. Teraz, pod nieobecność przechodzącego rehabilitację Patryka Wojdyło jedziemy do Bydgoszczy w najmocniejszym możliwym zestawieniu – informuje prezes Cellfast Wilków Grzegorz Leśniak na łamach strony klubowej.

– Jan Kvech już dziś pojawi się na treningu naszej drużyny w Częstochowie. To zawodnik jeszcze młody, ale nieraz pokazał już swoje możliwości pokonując zawodników ze światowej czołówki. Choćby ostatnio w Grand Prix Pragi dwoił się i troił by udowodnić swoją wartość. Drzemią w nim spore pokłady możliwości i liczymy, że pokaże swoje walory już w tym sezonie. Po wzmocnieniu Janem Kvechem końcówka rundy zasadniczej zapowiada się niezwykle emocjonująco – dodaje sternik krośnieńskiego klubu.

Przypomnijmy, że krośnianie wciąż walczą o awans do fazy play-off eWinner 1. Ligi. Po 12. Kolejkach mają na koncie 19 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Do odjechania mają jednak jeszcze dwa trudne spotkania z Abramczyk Polonią Bydgoszcz (na wyjeździe) i ROW-em Rybnik (u siebie).