Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

King’s Lynn Stars stawiają na nowe nazwisko w kadrze. Jan Kvech zadebiutuje w lidze brytyjskiej jako zawodnik klubu z Adrian Flux Areny. Promotorzy uważają, że jego styl jazdy będzie idealny na brytyjskie tory. Pomocną dłoń w przygotowaniu transferu wyciągnęli Tomas Topinka oraz Filip Sitera.

 

Jan Kvech w debiutanckim sezonie jako senior rywalizuje w cyklu Speedway Grand Prix, ściga się dla NovyHotel Falubazu Zielona Góra oraz czasem wystartuje dla Markety Praga w czeskiej Extralidze. Nic więc dziwnego, że czeski żużlowiec ma ochotę na poszerzenie swojego harmonogramu jazdy. Na łamach Speedway Star opowiadał o swojej chęci do jazdy w lidze brytyjskiej. Wszak sporo zawodników powróciło do ścigania, na czele z Maciejem Janowskim i Fredrikiem Lindgrenem.

Keith Chapman, właściciel King’s Lynn Stars, tuż przed rozpoczęciem meczu z Sheffield Tigers w ramach KO Cup, poinformował o nowym zawodniku w kadrze. Jan Kvech podpisał umowę z Stars i zadebiutuje w poniedziałek, 17 czerwca. Jest to bardzo ważny ruch w kontekście dalszej części sezonu, ponieważ Michael Palm Toft doznał urazu podczas meczu SGB Championship, a Tobiasz Musielak stopniowo ma powracać do jazdy dla brytyjskiego zespołu. Podobnie jak z Fredrikiem Lindgrenem, klub nie podjął jeszcze decyzji, kto opuści skład.

Żużel. Jepsen Jensen mówi o ważnym teście. Skorzysta z pomocy Doyla?

Żużel. Kontuzja znów przekreśla marzenia Kołodzieja? Ważny komunikat

Kvech mógł liczyć na wsparcie swoich rodaków. Przede wszystkim na Tomasa Topinkę, czyli legendę King’s Lynn Stars. Czech spędził na Adrian Flux Arenie aż trzynaście sezonów, będąc jednym z lepiej punktujących zawodników. Rolę odegrał również Filip Sitera, czyli były zawodnik „Gwiazd” z lat 11-12. – Szczegóły umowy dopięliśmy w środę, kiedy to Tomas obchodził swoje 50. urodziny. Dlatego dziękujemy, że znalazł dla nas czas, podobnie jak Filip – mówi Dale Allit, jeden z promotorów zespołu oraz dyrektor operacyjny, dla klubowych mediów. – Obaj mają tutaj dobre stosunki i byli kluczowymi żużlowcami w swoich czasach.

OGLĄDAJ MECZE JANA KVECHA W BRITISH SPEEDWAY NETWORK

Allit nie ukrywa, że styl jazdy Kvecha powinien się przysłużyć na brytyjskich torach. – Mamy przeczucie, że jego styl pasuje do tych torów. Szczególnie w porównaniu z zawodnikami, którzy ścigali się jedynie w Polsce. Jan to zawodnik cyklu Grand Prix, do tego mający 22 lata. Jeżeli szukasz odpowiedniego zawodnika z średnią wynoszącą 6.00, to musisz go brać pod uwagę. Jest naprawdę prosperującym zawodnikiem, dla którego wszystko jest możliwe. Poza tym, sporo czasu minęło od kiedy w kadrze King’s Lynn Stars był zawodnik cyklu Grand Prix, nie licząc oczywiście Roberta Lamberta – kończy.

Jest to tak naprawdę drugi zawodnik, który dołączył do Stars w sezonie. Wcześniej z klubem pożegnał się Wadim Tarasienko, a w jego miejsce ściągnięto Nicolaia Klindta. Dla Czecha będzie to przetarcie z ligą, ale patrząc na czeskich żużlowców w niebieskich barwach, można mieć pewne oczekiwania względem zawodnika Falubazu.