Główny partner portalu

Jan Kvech FOT. falubaz.com
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Falubaz Zielona Góra i eWinner Apator przedstawiły już awizowany składy na niedzielne starcie w ramach 1. kolejki PGE Ekstraligi. W ekipie zielonogórzan największą zagadką były pozycje zarezerwowane dla młodych zawodników. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że to Jan Kvech będzie tym zawodnikiem, który wesprze pewniaków w składzie Piotra Żyto. Zaskoczył trener Tomasz Bajerski!

Rywalizacja o jedno wolne miejsce w formacji seniorskiej żółto-biało-zielonych jest bardzo zacięta. Jeszcze kilka dni temu opiekun Falubazu miał do dyspozycji trzech zawodników na pozycję U24. Wiadomo jednak, że ze względu na kontuzję, póki co, startować nie może Mateusz Tonder. W takiej sytuacji o miejsce w składzie walczyli Damian Pawliczak i Jan Kvech. Żużlowcy w sparingach z Fogo Unią Leszno prezentowali się podobnie, ale Żyto zdecydował się postawić na Czecha.

Pod numery 6 i 7 szkoleniowiec wpisał natomiast Nile Tuffta i Jakuba Osyczkę. Kandydatami do tych miejsc są również Fabian Ragus oraz, wypożyczony z Aforti Startu Gniezno, Kacper Mateusz Grzelak.

Z kolei w Apatorze niektórych może zdziwić wystawienie Petra Chlupaca i Kamila Marcinca. Obaj panowie są na pozycjach seniorskich. To daje trenerowi Tomaszowi Bajerskiemu pole do manewru. Może wstawić Roberta Lamberta (nieobecnego w awizowanym składzie) pod numerem 16 lub też wpuścić go w miejsce któregoś z wcześniej wspominanych zawodników. Nie widzimy w zestawieniu ani Tobiasza Musielaka ani też Adriana Miedzińskiego. Wydaje się niemal przesądzone, że jeden z nich w ostatniej chwili pojawi się w składzie.

eWinner Apator Toruń – Falubaz Zielona Góra (niedziela, godz. 16.30, nsport+)

Falubaz Zielona Góra: 1. Jan Kvech, 2. Patryk Dudek, 3. Max Fricke, 4. Piotr Protasiewicz, 5. Matej Zagar, 6. Nile Tufft, 7. Jakub Osyczka.

eWinner Apator Toruń: 9. Paweł Przedpełski. 10. Jack Holder, 11. Kamil Marciniec, 12. Petr Chlupac, 13. Chris Holder, 14. Krzysztof Lewandowski, 15. Karol Żupiński

BARTOSZ RABENDA, KONRAD MARZEC