Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

O Bartłomieju Kowalskim w okienku transferowym mówiło się zdecydowanie najwięcej. Po tym jak żużlowiec ostatecznie wylądował w Betard Sparcie Wrocław długo nie było pewne również to, w której ekipie wystartuje jako gość. Wyścig o utalentowanego 20-latka wygrał ostatecznie OK Bedmet Kolejarz Opole.

 

Kowalski reprezentował barwy ekipy ze stolicy polskiej piosenki już w zeszłorocznych rozgrywkach. Ze względu na brak miejsca w formacji juniorskiej Eltrox Włókniarza Częstochowa, to właśnie w tej drużynie odjechał większość swoich biegów w sezonie 2021. Młodzieżowiec był wyróżniającym się zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej. Ostatecznie wykręcił średnią 2,175 punktu na bieg i został szóstym najlepszym żużlowcem całych rozgrywek.

Nic zatem dziwnego, że drugoligowcy starali się o angaż zawodnika. W walce o pozyskanie Kowalskiego był także m.in. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Klub z Opola na razie nie potwierdza naszych informacji, ale wszystko wskazuje na to, że porozumienie z zawodnikiem zostanie oficjalnie ogłoszone w najbliższym czasie. – Jeśli zostanie zawarte jakiekolwiek porozumienie kontraktowe, poinformujemy o nim za pomocą mediów klubowych – krótko komentuje Zygmunt Dziemba, prezes OK Bedmet Kolejarza.

Oczywiście Kowalski będzie brał udział w tych meczach OK Bedmet Kolejarza, które nie będą kolidowały ze spotkaniami mistrzów Polski. Start drugoligowych zmagań, podobnie jak PGE Ekstraligi i eWinner 1. Ligi, zaplanowany jest na drugi weekend kwietnia.