Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibiców Fogo Unii Leszno i Janusza Kołodzieja bardzo ucieszyły wczorajsze wiadomości. Zawodnik w rozmowie z Radiem Elka przyznał, że już w tym tygodniu sprawdzi się na torze. Z oficjalnego komunikatu cyklu Tauron Speedway Euro Championship wynika jednak, iż jeden z kandydatów do medali opuści pierwszą rundę zmagań w Debreczynie. W takiej sytuacji o upragniony triumf w mistrzostwach Starego Kontynentu znów będzie ciężko.

 

 

Kołodzieja nie oglądamy na torze od pamiętnego upadku w Grudziądzu. Wtedy kapitan Fogo Unii doznał zwichnięcia stawu ramiennego ze złamaniem guzka większego. Konieczny był zabieg. Od ponad miesiąca żużlowiec się rehabilituje.

Po informacjach o powrocie na tor pojawiły się nadzieje, że zawodnik spróbuje wystartować w otwierającym cykl Tauron SEC turnieju w Debreczynie. Najnowszy komunikat potwierdza jednak zastępstwo przez Bartłomieja Kowalskiego.

Żużel. GKM komentuje transfer Jepsena Jensena. „Mocno w wierzymy w Michaela” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Duński mechanik: Lindbaeck mnie oszukał. Ostrzegam innych! (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Zdunek mówi o torze i postawie medalistów GP. „Mieliśmy być w czubie” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Z powodu kontuzji odniesionych w meczach polskiej ligi Dimitri Berge i Janusz Kołodziej nie będą mogli wziąć udziału w pierwszej rundzie TAURON Speedway Euro Championship 2024, która odbędzie się w najbliższą sobotę w Debreczynie. Francuza zastąpi Jacob Thorssell, a Polaka Bartłomiej Kowalski – napisano w komunikacie Tauron SEC.


40-latek może mówić o dużym pechu. Rok temu również opuścił pierwszą rundę, która była rozgrywana w Częstochowie. Potem spisywał się świetnie, ale wystarczyło to tylko do zgarnięcia brązowego medalu Mistrzostw Europy.