Krzysztof Kasprzak zakończył starty w sezonie 2022 z powodu kontuzji pleców. Zawodnik ZOOleszcz GKM Grudziądz poinformował PZM, że z uwagi na uciążliwy ból, nie będzie mógł wystartować w pozostałych dwóch turniejach cyklu Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Zastąpi go pierwszy rezerwowy – Mateusz Cierniak z Motoru Lublin.

Kasprzak w pierwszym finale Canal+ Online IMP zajął w Grudziądzu szóste miejsce. W pięciu biegach wywalczył osiem punktów. W wyścigu barażowym ruszał się jednak na starcie, za co otrzymał drugie tego dnia ostrzeżenie od arbitra, a to skutkowało wykluczeniem go z powtórki.

Krzysztof Kasprzak pozostanie więc z ośmioma punktami w klasyfikacji generalnej mistrzostw, a w Krośnie i Rzeszowie zastępować go będzie Mateusz Cierniak, który w Grudziądzu również pojawił się na torze, ale w miejsce kontuzjowanego Jakuba Jamroga. Cierniak wywalczył wówczas sześć „oczek” i w tej chwili zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Podczas turnieju w Krośnie zmiany nastąpią także w gronie rezerwowych zawodników. Na pozycję R1 „przeskoczy” Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra), a rolę R2 przejmie Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno).

Przypominamy, że cały czas trwa sprzedaż biletów online na drugi finał Canal+ Online IMP na żużlu, który w poniedziałek, 15 sierpnia o godzinie 19.00, odbędzie się w Krośnie. W wejściówki (zostały już tylko te na sektor „drugi wiraż”) można zaopatrzyć się na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. Stacjonarną sprzedaż prowadzi też w swojej siedzibie klub Cellfast Wilki Krosno.

Pierwszy z trzech finałów Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski odbył się 9 lipca na torze w Grudziądzu. Turniej zakończył się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika (Moje Bermudy Stal Gorzów), który w całych zawodach stracił tylko jeden punkt. W decydującym wyścigu pokonał zawodników Motoru Lublin – Jarosława Hampela i Dominika Kuberę oraz Patryka Dudka (For Nature Solutions Apator Toruń). Zmarzlik zdobył też dodatkowy punkt za największą liczbę biegowych zwycięstw w zawodach i z dorobkiem 18 “oczek” przewodzi klasyfikacji generalnej. Inni zawodnicy nie powiedzieli jednak jeszcze ostatniego słowa i z pewnością będą chcieli w Krośnie pokrzyżować plany obrońcy tytułu. Zwłaszcza będący w wysokiej formie żużlowcy lubelskiego Motoru nie stracili nadziei na złoto. Świetnie czuł się na torze w Grudziądzu Hampel, który w rundzie zasadniczej wygrał cztery biegi, a tylko raz przyjechał ostatni, jadąc z najsłabszego pola startowego. Kubera też pokazał, że jest w wysokiej formie.

W najbliższy poniedziałek rywalizacja przeniesie się do Krosna na tor, który jest najdłuższy w Polsce. Mierzy obecnie 396 m i może być sporym atutem dla dobrze go znających żużlowców gospodarzy – zawodników Cellfast Wilków Krosno – Tobiasza Musielaka oraz Mateusza Szczepaniaka, który otrzymał od Polskiego Związku Motorowego dziką kartę na start w sierpniowych zawodach.

We wtorek odbędzie się losowanie numerów startowych.