Główny partner portalu

Ola Gandurska / Start Gniezno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Peter Kildemand nie pojawi się już na torze w tegorocznych rozgrywkach. Duńczyk odniósł kontuzję w pojedynku Piraterny Motala z Masarną Avesta. Uraz okazał się na tyle poważny, że jego następne starty będą miały miejsce dopiero w sezonie 2022.

 

Obecne rozgrywki upłynęły Kildemandowi pod znakiem kontuzji. Duńczyk opuścił kilka starć Aforti Startu Gniezno ze względu na skutki wypadków na różnych torach. Na koniec zmagań 32-latkowi doszła kolejna kontuzja, tym razem odniesiona na obiekcie w Motali.

– Niestety dla Petera sezon 2021 się skończył. Peter rozbił się w czwartkowym meczu ligowym w Szwecji i zwichnął bark. Nastawienie go zajęło 2.5 godziny. Obecnie bark jest bardzo obolały i prawie nie ma w nim ruchu – napisano w mediach społecznościowych zawodnika.

Kildemand był w tym roku solidnym punktem w talii Rafaela Wojciechowskiego. Zanotował średnią 1,936 punktu na bieg, co dało mu trzecie miejsce wśród żużlowców Startu i szesnaste w całych rozgrywkach. Wraz z gnieźnianami zakończył zmagania na siódmej pozycji w eWinner 1. Ligi.