Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W poniedziałek oficjalnie zaprezentowano terminarz zmagań cyklu SEC 2022. Potwierdzone zostały informacje, że indywidualne mistrzostwa Europy będą składać się z czterech imprez, a rundy odbędą się w Rybniku, Guestrow, Łodzi i Pardubicach. Co istotne, tego samego dnia co finałowy turniej zaplanowane są jeszcze jedne bardzo ważne zmagania.

 

Mowa oczywiście o meczu o trzecie miejsce w PGE Ekstraligi. Według terminarza, który widnieje na oficjalnej stronie rozgrywek, mecz o brąz ma się odbyć 23 września. Wszystko wskazuje więc na to, że dojdzie do kolizji terminów, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że w SEC będą się ścigać zawodnicy walczący o trzecie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Na ten moment pewny udział w cyklu SEC ma pięciu zawodników. Każdy z nich reprezentuje inną ekipę w PGE Ekstralidze. Mikkel Michelsen ściga się w Motorze Lublin, Leon Madsen w Eltrox Włókniarzu Częstochowa, Patryk Dudek w Apatorze Toruń, Piotr Pawlicki w Fogo Unii Leszno i Daniel Bewley w Betard Sparcie Wrocław. Kolizji terminów nie będzie więc tylko w przypadku, gdy w meczu o brąz jechałyby ekipy z zespołów z Gorzowa, Grudziądza, Ostrowa Wielkopolskiego, a warto dodać, że do stawki IME dojdzie jeszcze 10 zawodników.

Terminarz finałów PGE Ekstraligi:

Terminarz SEC 2022:

2 lipca – Rybnik

6 sierpnia – Gustrow

3 września – Łódź

23 września – Pardubice