Żużel. Kolejny zawodnik cyklu Grand Prix w Anglii? Chce spróbować szkoły żużla

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po czterech tegorocznych rundach cyklu Grand Prix w klasyfikacji przejściowej cyklu Jan Kvech zajmuje ostatnie miejsce spośród stałych uczestników. Prawdopodobnie ostatnia szansą na starty w kolejnym roku będzie doskonały występ Czecha na znanym sobie torze w Pardubicach, gdzie rozegrany zostanie tegoroczny Grand Prix Challenge.

 

– Występ w eliminacjach w Lonigo i awansowanie do Challenge to był dopiero pierwszy krok. Drugim będzie udział w zawodach z bezpośrednim awansem do przyszłorocznego Grand Prix. Tor znam doskonale, to prawda, ale na pewno nie będzie łatwo. Ściganie się na własnym „terenie” zawsze wiąże się z dodatkowym stresem. Udział w Grand Prix był zawsze moim marzeniem i zrobię wszystko, co możliwe, aby w nim pozostać nadal – mówi Czech dla Speedway Star. 

Żużel. Zmarzlik przestał wygrywać turnieje Grand Prix. Tak to komentuje – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Szokujące słowa kierownika! „To jest amatorstwo. Połowę zawodników bym przepędził” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Czech przyznaje, że w niedalekiej przyszłości może być kolejnym zawodnikiem cyklu Grand Prix, który będzie startował w lidze brytyjskiej. 

– Na pewno chcę spróbować swoich sił w lidze angielskiej i zobaczymy co z tego ostatecznie wyjdzie. W tym roku najważniejsze są dla mnie starty w Grand Prix oraz oczywiście lidze polskiej. Jeśli nastąpi jednak potrzeba zwiększenia częstotliwości startów, to wtedy będę chciał wystartować w Anglii – dodaje Czech. Warto dodać, że lidze angielskiej parę sezonów spędził „głównodowodzący” w teamie Jana Kvecha, Filip Sitera.