Główny partner portalu

fot. MCS Wrocław
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Na wrocławskim Stadionie Olimpijskim „zamieszkał” kolejny krasnal związany z żużlem. Po figurce w hołdzie Tomaszowi Jędrzejakowi, teraz powstał krasnal na cześć wielkiego fana speedwaya, Bartłomieja Skrzyńskiego, który odszedł we wrześniu 2020 roku.

 

Bartłomiej Skrzyński był wieloletnim dziennikarzem, aktywistą, społecznikiem i inicjatorem działań na rzecz niepełnosprawnych, a przede wszystkim wielkim przyjacielem sportu żużlowego. Przez lata pracował jako dyrektor Biura „Wrocław Bez Barier” i rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Osób z niepełnosprawnością. To właśnie dzięki jego konsultacjom wrocławski Stadion Olimpijski po przebudowie jest jednym z najlepiej przystosowanych dla osób niepełnosprawnych obiektów w Polsce.

W poniedziałek uroczyście odsłonięto figurkę, która stanęła między wejściem nr 7 a 8 wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego. W uroczystości wziął udział sam prezydent Wrocławia, a data odsłonięcia nie jest przypadkowa. W poniedziałek bowiem – 12 lipca – Skrzyński obchodziłby swoje 42 urodziny. A na Stadionie Olimpijskim „zamieszkał” niedaleko krasnala Tomasza Jędrzejaka.

W uroczystości wziął udział m.in. Maciej Janowski. – Bardzo się cieszę, że mogę tu być w tej szczególnej chwili. Mogę tylko powiedzieć, jak pamiętam Bartka. On – co najśmieszniejsze – zawsze był na zawodach szybciej ode mnie. I to on zawsze witał mnie swoim dużym uśmiechem. Dobrze było go mieć przy sobie, bo ta chwila rozmowy bardzo rozluźniała i czuć było to dobro i ciepło od Bartka, którym wszystkich zarażał. Był niezwykłym człowiekiem i cieszę się, że został uhonorowany krasnalem na mapie Wrocławia – mówił zawodnik Betard Sparty.

fot. MCS Wrocław
fot. MCS Wrocław