Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Michał Świącik. Foto: Kamil Woldański
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

OK Bedmet Kolejarz Opole pokonał Optibet Lokomotiv Daugavpils 47:43 w pierwszym meczu półfinału 2. Ligi Żużlowej. Opolanom w ważnym zwycięstwie pomógł żużlowiec Eltrox Włókniarza – Mateusz Świdnicki, który zdobył komplet 15 punktów oraz prezes częstochowskiego klubu, Michał Świącik.

 

Świdnicki w poniedziałkowy wieczór w Daugavpils był po prostu fantastyczny. Puszczał na starcie „klamkę” i… tyle go widzieli. Każdy swój wyścig wygrywał z ogromną przewagą, a co ciekawe, na łotewskim torze jechał po raz pierwszy w karierze. W 10. biegu wyjechał na tor po raz ostatni, bo wyczerpał limit swoich startów. Wcześniej oprócz swoich trzech regulaminowych wyścigów raz zastąpił Jacoba Thorssella, który wjechał w taśmę oraz kontuzjowanego Marcela Krzykowskiego. Po zakończeniu swoich biegów zdecydował się pożyczyć swoją maszynę mającemu problemy ze sprzętem Oskarowi Polisowi. Zanim jednak mogło dojść do „pożyczki”, zgodę musiał wyrazić… prezes Włókniarza, Michał Świącik, bowiem Mateusz Świdnicki startuje na klubowym sprzęcie.

– Zadzwoniliśmy szybko do prezesa, przedstawiliśmy sytuację i poprosiłem o wsparcie byłego zawodnika i wychowanka – mówił Polis z uśmiechem po zawodach. – Prezes Świącik nie widział przeciwwskazań, szybko wyraził zgodę, za co mu bardzo dziękuję. Podziękowania również dla Mateusza i jego teamu, bo ta maszyna była naprawdę mocna – dodał.

Oskar Polis na motocyklu w barwach Włókniarza Częstochowa wygrał swoje dwa ostatnie biegi, walnie przyczyniając się do końcowego sukcesu swojego zespołu. Rewanż półfinału 2. Ligi Żużlowej pomiędzy zespołami z Opola i Daugavpils w niedzielę, 12 września, o godzinie 12.