Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W najbliższą sobotę w Szwecji odbędą się eliminacje do tegorocznego Grand Prix w wyścigach na lodzie. W zawodach wystartuje Polak, Michał Knapp, który właśnie w Szwecji przygotowuje się do zawodów.

 

Siedmiu najlepszych zawodników sobotnich zawodów otrzyma przepustkę do tegorocznego cyklu Grand Prix. Faworytami sobotniej imprezy są oczywiście Nikita Bogdanow oraz Dmitri Chomiczewicz, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w mistrzostwach Rosji. Polak ostanie dni przed zawodami spędza w Szwecji, gdzie będzie trenował przed sobotnimi zawodami na… jeziorze.

– Polak Michał Knapp potrzebuje treningu przed sobotnimi zawodami. We wtorek o 19 przybył do Ystad, a stamtąd udał się w dalszą drogę. O czwartej rano zameldował się na jeziorze Brunnsjon przy Hedemora. Ja przygotowywałem tor, a zawodnik i dwóch mechaników w tym czasie regenerowali się po podróży. Po treningu udadzą się do Örnsköldsvik, gdzie powinni dotrzeć późnym wieczorem – napisała w mediach społecznościowych osoba pomagająca polskiemu zawodnikowi w przygotowaniu nawierzchni jeziora do treningu.

Lista Startowa zawodów kwalifikacji do Grand Prix 

50 Harald Simon 

2 Nikita Bogdanov 

93 Franz Mayerbüchler 

81 Jimmy Olsen 

97 Ove Ledström 

107 Andrej Divis 

357 Joe Saetre 

8 Aki Ala-Riihimäki 

412 Niek Schaap 

35 Michael Knapp 

11 Benedikt Monn 

237 Jimmy Hörnell 

13 Max Koivula 

212 Lukas Hutla 

80 Jiri Wildt 

919 Dmitrij Khomitsevich