Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Żużlowcy reprezentujący w tym sezonie klub z Vojens mieli już okazję do treningów na torze. Zanim jednak wyjechali na próbne jazdy, wszyscy zawodnicy przeszli testy fizyczne. Zawodnik Arged Malesy Ostrów Wlkp. i Stali Gorzów – Nicolai Klindt – przeszedł je doskonale.

– Nasze zgrupowanie poświęciliśmy na budowaniu ducha zespołu. Rozmawialiśmy o żywieniu, psychice. Oczywiście wykorzystaliśmy czas na treningi badanie sprawności fizycznej naszych zawodników – mówi asystent trenera zespołu Claus Orts. 

W testach fizycznych najlepiej wypadł 31-letni Nicolai Klindta. Osiągnął on 73.46 punktów, a to wynik powyżej średniej, jaką mają piłkarze w duńskiej Superlidze. 

– Myślę, że jestem dobrze przygotowany do sezonu. Badania to potwierdziły. Dużo w zimie ćwiczyłem w sensie biegania i jazdy na rowerze. Z powodu starych kontuzji nie ćwiczyłem na siłowni – mówił po badaniach obcokrajowiec zespołu z Ostrowa.

Czy faktycznie dobra sprawność fizyczna ma w żużlu znaczące przełożenie na wynik? – Na pewno wyniki Klindta nie mają wpływu na jego technikę jazdy czy prędkość motocykla (śmiech). Są jednak bardzo ważne pod innym kątem. Zapewniam, że z tymi wynikami Nicolai będzie się szybciej regenerował między biegami, niż zawodnicy z gorszymi rezultatami. Jego tętno będzie spadało szybciej, co oznacza, że organizm będzie lepiej przygotowany do kolejnych wyścigów. To ma w żużlu kolosalne znaczenie, jeśli zawodnik jedzie bieg po biegu, czy w krótkim odstępie czasu ma biegi o „stawkę”, gdzie emocje wpływają na to, co dzieje się w głowie zawodnika. Na pewno do tego Klindt jest przygotowany idealnie w tym sezonie. Jego wyniki są więcej niż doskonałe – mówi sportowy lekarz, Tommy Schroter.

źródło: Vojens Speedway Center