Kibice Polonii Piła. fot. Sebastian Daukszewicz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Drużyna Polonii Piła przegrała na swoim torze z zespołem Trans MF Landshut 44:46. Po czterech kolejkach ekipa wspierana wiedzą przez samego Hansa Nielsena zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie dwoma punkami na koncie. Po przegranej z Bawarczykami występ swoich podopiecznych w ostrym słowach skomentował kierownik pilskiego zespołu, Paweł Szałapski.

 

Pilanie liczyli na znacznie inny sezon 2024. W związku z problemami wielu ekip, niektórzy widzieli Polonię nawet w finale. Na razie jednak zespół wyraźnie sobie nie radzi. Wygrał tylko z Kolejarzem Opole na otwarcie zmagań.

– Znowu porażka. Już mam tego dosyć. Szkoda czasu dla tych ludzi, którzy tutaj jeżdżą. To, co robią to jest jakieś amatorstwo. Wiecznie mają problem z dopasowaniem się do toru, wiecznie coś im nie pasuje. A to wody za dużo, a to po szerokiej źle. To już jest śmieszne. Nie ma już czwartej ligi i nie ma gdzie startować. Brak słów na to, co robią zawodnicy – mówi działacz w rozmowie z Sebastianem Daukszewiczem z miesięcznika Tętno Regionu. 

Żużel. Zmarzlik przestał wygrywać turnieje Grand Prix. Tak to komentuje – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. GKM nie zapłaci Doyle’owi wszystkich pieniędzy? Ważny przepis w regulaminie! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Kierownik zespołu otwarcie mówi, że nie wszyscy zawodnicy sprawiają wrażenie, jakoby wynik drużyny „leżał” im na sercu. – Drużyna cala wygrywa i przegrywa. Niektórzy się tym przejmują, a niektórzy nie. Nie zdają sobie sprawy, że kibice i sponsorzy wydają pieniądze, aby coś tu było, a oni maja to gdzieś. Innego wytłumaczenia na to nie mam. Szkoda też mojego czasu. Zdarza się przegrywać, ale ta drużyna miała wygrywać mecze u siebie, a dostajemy w cztery litery i się z tym nie zgadzamy. Tak nie może być. Można wygrać, można przegrać, ale nie można przegrywać notorycznie. Odechciewa się wszystkiego. Polowe zawodników bym przepędził i szukał innych, ale wielkich możliwości teraz nie ma – podsumowuje potyczkę z Lansdhut kierownik pilskiego zespołu. 

Dodajmy, że na tę chwilę najwięcej punktów w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej zgromadzili gnieźnianie oraz Bawarczycy. Kolejny mecz Polonia odjedzie przeciwko zespołowi z Landshut. Teraz zadanie będzie znacznie trudniejsze, bo mecz odbędzie się w Niemczech.