Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze
Fot.: Facebook Krzysztof Bobulski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Fani czarnego sportu zorganizowali akcję charytatywną dla mistrza świata z 2010 roku, której celem jest zebranie środków finansowych na rehabilitację dla Tomasza Golloba.

 

Sympatycy speedwaya z Bydgoszczy i Opola, przy wsparciu swoich klubów żużlowych postanowili zorganizować akcję charytatywną – „Droga po zdrowie dla Tomka Golloba”. Na czym ona polega? Zagorzali fani popularnego „Chudego” pokonają pieszo trasę ze Szwajcarii przez austriackie Alpy, Czechy, Polskę do Bydgoszczy na stadion miejscowej Polonii, a wszystko w szczytnym celu.

Podróż będzie przebiegała etapami, regularnie każdego roku, a każdy z etapów będzie liczył 250-300 kilometrów. Każdy przebyty kilometr to 10 zł, które trafi na specjalne konto i zostanie przekazane na rehabilitację Tomasza Golloba.

Tegoroczny, pierwszy etap właśnie trwa. Rozpoczął się 19 lipca, a zakończenie planowane jest na dzień 27 lipca.

Fot.: Facebook Krzysztof Bobulski

Wszyscy chętni, którzy chcieliby dołączyć do tej akcji i wspomóc ikonę światowego żużla mają niepowtarzalną okazję. Do wylicytowania jest tygodniowy pobyt dla 2 osób w Szwajcarii w trakcie trwania przyszłorocznego zgrupowania drużyny Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Szczegóły pod adresem https://zrzutka.pl/swkv4f

Całkowity dochód z licytacji trafi na rzecz Tomasza Golloba. Zakończenie licytacji to dzień ukończenia pierwszego etapu wędrówki, czyli 27 lipca.

Przypomnijmy, wychowanek bydgoskiej Polonii, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i świata w 2017 roku uległ poważnemu wypadkowi podczas treningu przed zawodami motocrossowymi w Chełmnie. Były żużlowiec ma uszkodzony rdzeń kręgowy i obecnie porusza się na wózku. Największym marzeniem Tomasza Golloba jest móc stanąć na nogach o własnych siłach i jeszcze raz wsiąść na motor żużlowy. Aby tego dokonać potrzebna jest długa i kosztowna rehabilitacja.

Dobro wraca i to doskonale widać na przykładzie Tomasza Golloba. Indywidualny mistrz świata z 2010 roku wielokrotnie wspierał osoby chore i potrzebującego, angażował się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Dziś to on potrzebuje wsparcia, które płynie do niego od wielu ludzi. Przykładem są choćby organizatorzy wyprawy Droga po zdrowie dla Tomka Golloba.

Móc to znaczy chcieć. Wielkie brawa za szczytną inicjatywę.