Kibice Motoru Lublin na Stadionie Olimpijskim. fot. Jędrzej Zawierucha
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jak informowaliśmy wcześniej, fani Orlen Oil Motoru Lublin, zaniepokojeni brakiem wypełnienia obietnicy wyborczej przez prezydenta miasta Krzysztofa Żuka, chcą wziąć sprawy w swoje ręce w związku z odwlekaną od lat budową nowego stadionu. Z tego powodu po piątkowym meczu Koziołków z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz kibice organizują marsz pod ratusz.

 

Stowarzyszenie Lubelskich Kibiców „Speedway Euphoria” poinformowało, że marsz rozpocznie się około godziny 20 przed stadionem przy Al. Zygmuntowskich. Jego trasa będzie prowadziła przez Most Kultury, ul. Zamojską, ul. Wyszyńskiego, ul. Królewską i zakończy się na Placu Łokietka.

Żużel. GKM ma zastępstwo za Doyla! Jest transfer!

– Po raz ostatni lubelscy kibice manifestowali poparcie dla budowy nowego stadionu przed dwoma laty na Placu Litewskim. Wówczas niepokojący był brak przetargu na projekt budowlany oraz przedłużające się procedury zmiany planu zagospodarowania terenu. W ogłoszonym postępowaniu na projekt budowlany nowego obiektu we wrześniu 2022 roku zwyciężyło konsorcjum firm Kavoo Invest i Sybilski, Wesoły and Partners Constructions. Spółki wyceniły swoje usługi na ponad 7,4 mln zł. Na opracowanie dokumentacji konsorcjanci miały 18 miesięcy od momentu podpisania umowy. Oznacza to, że na początku 2024 roku miał być gotowy projekt budowlany i wycena nowej areny – pisze Stowarzyszenie Lubelskich Kibiców „Speedway Euphoria”.

Żużel. Janusz Kołodziej wraca na tor! Czy zobaczymy go w pierwszej rundzie SEC-u?

– W związku z tym, że nadal projekt budowlany nie powstał, a jego termin wykonania został przesunięty na koniec 2024 roku, w związku z tym, że brakuje informacji o zaawansowaniu prac przy projekcie budowlanym, w związku z tym, że brakuje informacji o postępach prac formalnych niezbędnych do pozwolenia na budowę w tym decyzji środowiskowej, kibice postanowili po raz kolejny zamanifestować swoje zaniepokojenie zbyt wolnym tempem prac zmierzających do powstania nowego obiektu – dodają fani Motoru.

Żużel. Klątwa jedenastego biegu nad Apatorem? Piotr Baron wyjaśnia

W piątek przy Alejach Zygmuntowskich Koziołki podejmą wspomniany wyżej ZOOleszcz GKM Grudziądz. Początek tego spotkania o godzinie 18:00. Transmisja w Eleven Sports 1.