fot. Official Kent Kings Speedway
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kent Kings nieustannie organizują imprezy żużlowe na torze Sittingbourne. Pomimo zrezygnowania ze startów w oficjalnej lidze, miejscowi działacze zgłosili zespół do rozgrywek NORA. Za nimi drugie starcie, gdzie Kings ulegli Thurrock Hammers w meczu o Tunnel Trophy.

 

Kent Kings wraz z końcem 2023 roku podjęli decyzje o zrezygnowaniu z rywalizacji w oficjalnych strukturach brytyjskiego żużla. Promotor Simon Kellow nie znalazł chętnego na przejęcie ośrodka, w związku z czym zabrakło odpowiednich osób do pozostania jako członek National Development League. Od tego czasu, na Sittinbourne ponownie zagościł żużel. Wszystko za sprawą Stevena Ribbonsa, byłego menedżera zespołu z czasów Conference League i działacza w powrocie Rye House Rockets do brytyjskiego żużla. Podjęto decyzję o dołączeniu do ligi NORA, będącą odłamem zarządzanym przez m.in. Barry’ego Bishopa. Za Kings już jedno starcie, gdzie pokonali odradzających się Eastbourne Eagles w stosunku 47:43.

Żużel. Jest komunikat w sprawie zdrowia Thomsena! Duńczyk ma jasny plan

19 maja rozegrano kolejne starcie, gdzie rywalem byli Thurrock Hammers. Zespół ten to organizacja, której celem jest przywrócenie żużla na teren Essex. Niedawno powstał projekt, mający zobrazować nowy obiekt żużlowcy na terenie Arena Essex Raceway, gdzie niegdyś ścigali się Lakeside Hammers. Oczywiście to melodia przyszłości, ale przez mecze pokazowe można stworzyć obraz nowego podmiotu żużlowego. Kadrę gości tworzyli m.in. Alfie Bowtell, Luke Harris, Connor King czy 15-letni Jamie Etherington. Gospodarze postawili na sprawdzone nazwiska, głęboko powiązane z miejscowymi Kings. Na czele zespołu stanął Ben Morley, wieloletni numer jeden klubu i lider w National Development League. Pojawili się również Rhys Naylor czy Sam Woods.

Żużel. Skuszą na transfer gwiazdę Polonii? Prezes komentuje

Kent Kings przez większość meczu gonili wynik. Goście wyglądali na lepiej przystosowanych do toru, ale podopieczni Bena Cliftona zdołali doprowadzić do remisu w jedenastym biegu zawodów. Młody Etherington urósł do miana bohatera spotkania. Zawodnik „Młotów” z Thurrock wygrał kolejne dwa wyścigi, stając na czele zespołu w najtrudniejszym momencie. Hammers nie oddali prowadzenia do samego końca i ostatecznie pokonali rywali 47:43. Zostali zarazem zwycięzcami Tunnel Trophy. Wspomniany Etherington zakończył zawody z trzynastoma punktami. 15-latek ma za sobą również debiut w oficjalnych rozgrywkach National Development League, więc warto go bacznie obserwować. Kolejny mecz na Sittingbourne odbędzie się 16 czerwca. Rywalami Kings będą Rye House Rockets.

Kent Kings – Thurrock Hammers 47:43

Kent: Ben Morley 13 (3,2,3,3,2), Sam Woods 8 (1,0,3,1,3), Jack Kingston 7+1 (W,D,2,3,2*), Nathan Hargrave 4+1 (1,1*,1,1,D), Rhys Naylor 9+2 (2,2,2*,2,1*), James Laker 2+1 (0,0,1*,0,1*)
Thurrock: Alfie Bowtell 14 (2,3,3,3,3), Chris Laidlaw 3+1 (0,1,0,0,2*), Luke Harris 7 (3,3,0,0,1), Connor King 8+2 (2*,1,1,2,2*,U), Elliot Kelly 2+1 (1,1*,W,-,-), Jamie Etherington 13 (3,2,2,3,3,W)