Kelvin Tatum to jeden z najlepszych brytyjskich zawodników w historii. Brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata z 1986 roku z powodzeniem startował na długich torach. Trzykrotnie był najlepszy na świecie w tej odmianie żużla. Jak sam wspomina, tytułów mogło być jeszcze więcej
– Tytułów na długim torze powinno być więcej. Tak po latach uważam. Jednak miały miejsce rzeczy, które nie powinny nigdy się wydarzyć. Czuję się okradziony. Doskonale wiedziały o tym wtedy osoby funkcyjne, ale nie miały odwagi, aby cokolwiek z tym zrobić – wspomina w swojej biografii Kelvin Tatum.
Obecny komentator telewizyjny nie ukrywa, że jest pełen podziwu wobec Bartosza Zmarzlika. – Ci, którzy deprecjonują jego sukces, twierdząc, że miał przewagę, ponieważ większość cyklu Grand Prix obyła się w Polsce, nie do końca wiedzą o czym mówią – mówi Tatum.
– Zapomina się o jednym ważnym aspekcie. Każdy mistrz świata w kolejnym roku ma na sobie dodatkową presję. Tak było też z Bartkiem. Fakt rozgrywania cyklu w Polsce tylko ją jeszcze spotęgował. Uważam, że Bartkowi było pod kątem mentalnym gorzej ścigać się w Polsce, aniżeli gdyby turnieje były normalnie rozrzucone po innych krajach. Miał na sobie ogromną presją właśnie zwiększoną przez fakt startów w Polsce. Apetyty kibiców przez dwie dekady nakręcał Tomasz Gollob i teraz wszyscy oczekują sukcesów Zmarzlika – kontynuuje Kelvin Tatum.
Anglik wraca również do swojego debiutu w finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata, który miał miejsce na stadionie Odsal w Bradford w 1985 roku.
– Na pewno była trema i wynik końcowy nie był taki, jakiego oczekiwałem. Jestem przekonany, że gdybym nie był jedynym Anglikiem w finale, czułbym się w debiucie raźniej i wynik mógłby być lepszy. Rok później w Chorzowie stałem już na podium – pisze o swoim debiucie były zawodnik wrocławskiej Sparty.
Biografia zawodnika opisuje jego historię od nauki jazdy na motocyklu po ostatnie wątki związane z pracę telewizyjnego komentatora. W pozycji nie brak wielu ciekawych, nieznanych dotąd historii oraz oczywiście wątków związanych z Polską.
Biografia „Tales from the Top Drawer” jest do nabycia w języku angielskim w cenie 15 funtów plus koszty wysyłki. Zamówienia można kierować mailowo pod adresem [email protected].

Żużel. Niebezpieczny upadek zawodnika Sparty! Może mówić o sporym szczęściu
Żużel. Dudek liderem. Ciasno po 1. rundzie (KLASYFIKACJA IMP)
Żużel. Kubera zdobył Toruń! Dudek ucieka! (RELACJA)
Żużel. Ogromny pech Małkiewicza! Ból uniemożliwił mu ściganie
Żużel. GKM żądny rewanżu. Junior Torunia znów poza składem!
Żużel. Prezes Włókniarza grzmi! Mówi o transferach